Jagged Alliance 3 z datą premiery edycji konsolowej

Trzecia część z serii strategii turowych zapoczątkowana w 1994 roku zmierza na kosole. Twórcy ujawnili, kiedy to się stanie.

Droga do powstania Jagged Alliance 3 była długa i wyboista. Trzecią część zapowiedziano jeszcze w 2004 roku. Wtedy to studio Strategy First posiadające prawa do marki ogłosiło współpracę z rosyjskim MiST Land South. Rok później zerwało umowę i postanowiło wyprodukować grę wewnętrznie. Potem w 2006 zleciło stworzenie jej studiom Akella oraz F3games, by wydać „trójkę” w 2008 roku. Premierę przesunięto jednak na 2010, a w międzyczasie Akella wykruszyła się z projektu. Prawa do Jagged Alliance 3 przeszły na bitComposer Games, które planowało premierę na 2011. W końcu w 2015 roku trafiło w ręce Nordic Games, które zleciło produkcję Haemimont Games.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Fani musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ dopiero w 2021 Haemimont Games oficjalnie zapowiedziało trzecią część, która ostatecznie wyszła w lipcu obecnego roku. Świętując bardzo pozytywne przyjęcie gry, twórcy wypuścili demo, a dwa tygodnie temu ogłosili konsolowy port Jagged Alliance 3. Teraz jego wydawca, THQ Nordic, podzielił się dokładną datą debiutu portu – 16 września. Tym samym produkcja będzie dostępna na Playstation 4 i 5 oraz Xboxach One i Series S/X. Wersję konsolową można już kupić w przedsprzedaży, tym samym otrzymując dostęp do gry 2 dni wcześniej.

źródło obrazka wyróżniającego: jagged-alliance.pl


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze