Jack Nicholson – najlepsze role

Jack Nicholson wielkim aktorem jest. Oscarowy rekordzista, niezapomniany amant, szaleniec oraz… emeryt. Początkowo, miało się tu znaleźć 10 pozycji. Zamknąć jednak ranking ról takiego aktora jak Jack Nicholson na 10 pozycjach? To niemałe wyzwanie, a efekt końcowy zapewne wywołałby falę komentarzy poddających pod wątpliwość moją inteligencję, wiedzę oraz wykształcenie, a w co poniektórych bardziej skrajnych przypadkach, dotyczyłby także moich rodziców. I nie dziwne, bo pewnie tak samo bym uczynił, wszakże Nicholson to mój ulubiony aktor. Tak więc oto nie 10, a 15 najlepszych ról Jacka Nicholsona! W filmikach mogą pojawić się nieznaczne spoilery.


Spodobał Ci się ranking Jack Nicholson – Najlepsze role?
Zobacz również:

Najlepsze seriale HBO

Najlepsze bajki Disneya

Najlepsze filmy lat 90-tych


15. Daryl Van Horne – Czarownice z Eastwick (1987 r.)

Nagrody: Saturn

Alex (Cher), Jane (Susan Sarandon) i Sukie (Michelle Pfeiffer) to kobiety z Nowej Anglii pozostawione przez mężów. Każda z nich pragnie spotkać mężczyznę, który zaspokoiłby ich zachcianki. Nowy mieszkaniec (Jack Nicholson) miasteczka okazuje się idealnie pasować do ich wyobrażeń. Wkrótce kobiety odkrywają w sobie wielkie moce…


14. Charley Partanna – Honor Prizzich (1985 r.)

Nagrody: Złoty Glob
Nominacje: Oscar

W potężnej mafijnej rodzinie Prizzich obowiązuje honorowy kodeks, nakazujący przedkładać dobro rodziny ponad wszystko. Pracujący dla niej zabójca Charley Partanna (Jack Nicholson) nie jest już aż tak zasadniczy w innych kwestiach, w tym miłosnych. Nie ma zamiaru powrócić do swojej długoletniej narzeczonej Maerose Prizzi (Anjelica Huston), wybierając piękną koleżankę po fachu – płatną zabójczynię spoza rodziny, Polkę z pochodzenia Irene Walker (Kathleen Turner).


13. Garrett Breedlove – Czułe Słówka (1983 r.)

Nagrody: Oscar, Złoty Glob

Opowieść o dwóch niezwykłych kobietach (niezapomniane role Shirley MacLaine oraz Debry Winger) – zachwyca widzów i krytyków zarówno swą wiarygodnością jak i wnikliwością spojrzenia. Wykreowane ręką mistrza, reżysera Jamesa L.Brooksa, wspaniałe sceny obrazują 30-letni związek matki i córki pełen momentów komicznych, jak i roztkliwiających do łez. Aktorkom partneruje Jack Nicholson, dając imponujący koncert komicznych umiejętności w roli sąsiada MacLaine popijającego, starzejącego się kobieciarza i byłego astronauty.


12. Warren Schmidt – Schmidt (2002 r.)

Nagrody: Złoty Glob
Nominacje: Oscar, SAG, BAFTA, Złoty Satelita

Warren Schmidt jest mężczyzną po 60-tce, który znalazł się na życiowym rozdrożu. Po latach oddanej pracy dla jednej firmy przechodzi na emeryturę, co powoduje u niego uczucie totalnego zagubienia. Jego córka planuje poślubić kompletnie niewłaściwego, zdaniem Warenna, faceta. Sytuacja osiąga apogeum kiedy po 42 latach małżeństwa umiera żona Schmidta. Pozbawiony żony, rodziny i pracy Schmidt musi znaleźć nowy cel w życiu. Wydaje się, że będzie nim powstrzymanie córki przed małżeństwem.


11. Płk. Nathan R. Jessup – Ludzie Honoru (1992 r.)

Nominacje: Oscar, Złoty Glob

Cruise i Moore grają dwoje prawników amerykańskiej marynarki wojennej prowadzących śledztwo w sprawie o zabójstwo, która grozi wybuchem skandalu na wielką skalę. Gdy zwierzchnicy powierzają im obronę dwóch żołnierzy piechoty morskiej oskarżonych o zamordowanie kolegi, natrafiają na zmowę milczenia w imię lojalności i honoru. Odkrywają przy tym istnienie niepisanego kodeksu i stawiają czoła jego zaciekłemu obrońcy (Nicholson).


Kontynuuj czytanie rankingu Jack Nicholson – Najlepsze role na następnej stronie


Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze