Najlepsze parodie filmowe

Choć parodie filmowe to dziś już gatunek niestety wymarły, przez nieco ponad 3 dekady jego żywota dostaliśmy wiele perełek, uznawane dziś za klasyki. Mel Brooks, Leslie Nielsen, absurdalne poczucie humoru – jak można tego nie lubić? Oto najlepsze parodie filmowe!


Spodobało Ci się nasze zestawienie Najlepsze Parodie Filmowe?
Zobacz również:

Najlepsze komiksowe ekranizacje według Popkulturowców

Najlepsze filmy lat 90-tych

Najlepsze seriale HBO


Czy leci z nami pilot?

W poważnym niebezpieczeństwie znajduje się się samolot pasażerski. Jedyną nadzieją na ocalenie podróżnych jest były pilot wojskowy Ted Striker (Robert Hays), który przeżywa kryzys. Mężczyzna rozstał się z ukochaną Elaine Dickinson (Julie Hagerty), z którą spędził wiele szczęśliwych lat. Z sytuacji jest jednak wyjście… Elaine pracuje jako stewardesa na pokładzie samolotu, któremu grozi wypadek. Mimo że Ted ma uraz do latania, chęć odzyskania ukochanej i wielka miłość nakazują mu ponownie zasiąść za sterami. 


Dracula: Wampiry bez zębów

Komik i reżyser Mel Brooks, który zasłynął w historii kinematografii z parodii wielkich dzieł, tym razem zajął się opowieściami o Drakuli. Transylwania, 1893 r. Prawnik z Oksfordu, Renfield, specjalizujący się w handlu nieruchomościami, przyjeżdża tu w interesach. Drogę wiodącą do położonego na górze zamczyska Renfield musi pokonać pieszo, bo woźnica odmówił dalszej jazdy. Pierwsze spotkanie z dziwacznym gospodarzem usprawiedliwia przerażenie okolicznych mieszkańców, którzy nawet nie chcieli wymawiać imienia księcia Drakuli.


Kosmiczne Jaja

W oparach parodii, mknąć z prędkością niedorzeczną pośród gagów i efektów specjalnych, Mel Brooks śmiało podąża tam, gdzie nie dotarł jaszcze żaden geniusz komedii. Kosmojajarze, plemię kosmicznych niegodziwców, rządzonych przez podstępnego Prezydenta Tumana (Mel Brooks) zamierza ograbić z zasobów powietrza pobliską planetę Druidię. W samą porę jednak, międzygalaktycznym pojazdem typu Bajzel nadlatują pół-pies pół-człowiek Paw (John Candy) i Samotny Gwiazdor (Bill Pullman) – nieziemsko przystojny awanturnik do wynajęcia. Czy zdołają ocalić Druidię i wyrwą rozkapryszoną księżniczkę Vespę z rąk mazgajowatego nieudacznika zwanego Posępnym Hełmem (Rick Moranis)? 


Milczenie Baranów

Film jest parodią kinowych hitów, takich jak: „Milczenie owiec”, „Psychoza”, „Rodzina Addamsów” a nawet „Powrót żywych trupów”. W motelu „Cmentarzysko” zostaje zamordowany jego właściciel, podczas gdy ten brał prysznic (słynna scena zabójstwa z „Psychozy”). Zaraz po śmierci opowiada jak do tego doszło. W mieście grasuje seryjny morderca. FBI włącza do śledztwa młodego, początkującego Jo Dee Fostara. Jedyną osobą która może mu pomóc to kanibal doktor Animal Pizza, który organy swoich ludzkich ofiar zjada wraz z pizzą.


Młody Frankenstein

Potwornie szalony hołd Mela Brooksa złożony klasykowi Mary Shelley, komicznie kpiący ze wszystkich do tej pory zrealizowanych filmów o Frankensteinie. Młody dr Frankenstein (Gene Wilder) zostaje wezwany testamentem do znajdującego się w Transylwanii zamku swego dziadka. Tam odkrywa naukową instrukcję wyjaśniającą jak, krok po kroku, ożywić ludzkie ciało. Wspomagany przez garbatego Igora (Marty Feldman) i Ingę (Teri Garr) tworzy Potwora (Peter Boyle), który pragnie jedynie miłości.


Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Każda legenda na swój koniec. Komedia Mela Brooksa („Płonące siodła”, „Młody Frankenstein”) odziera z tajemnicy postać najsłynniejszego złodzieja Anglii – Robin Hooda – faceta w rajtuzach i jego wesołych kompanów, którzy panoszą się po lesie Sherwood zakłócając spokój ludzi i zwierząt. Odrzuciwszy należne im tytuły i krępujące swobodę ruchów spodnie Robin i jego krzepcy towarzysze stają do walki z niemiłościwe im panującym księciem Janem. Robin pragnie bowiem zdobyć klucz do serca pięknej Marian… i jej pasa cnoty.


Seria Austin Powers

Parodia filmów szpiegowskich. Austin Powers (Mike Myers), dzięki hibernacji trafia z roku 1967 do współczesności. W latach 60-tych cieszył się popularnością jako fotograf magazynów mody, szalał na przyjęciach i miał duże powodzenie u kobiet. Oprócz bycia rozrywkowym uwodzicielem, zajmował się czymś znacznie poważniejszym – był tajnym szpiegiem, działającym w służbie Zjednoczonego Królestwa. Został zamrożony, by po 30 latach wrócić do swej szpiegowskiej działalności, aby unieszkodliwić groźnego dr Evila (Mike Myers) i pokrzyżować jego nikczemne plany zdobycia władzy nad ludźmi. Bohaterowi partneruje urocza i inteligentna agentka – Vanessa (Elizabeth Hurley).


Seria Hot Shots

Zwariowana komedia parodiująca najgłośniejsze filmy ostatnich lat: „Tańczący z wilkami”, „Top Gun”, „Dziewięć i pół tygodnia”, „Superman” etc. Topper Harley, jeden z najlepszych pilotów myśliwców w Stanach na prośbę swoich przełożonych wraca do czynnej służby, aby wziąć udział w niezwykle tajnej operacji wojskowej. Po przybyciu do bazy okazuje się, że Harley ma tam wielu wrogów.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze parodie filmowe na następnej stronie


Strony: 1 2

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze