Sternberg już niebawem znów będzie dostępny w sprzedaży

Wojna i pokój, rewolucja i kontrrewolucja. Stary porządek i narodziny nowego świata.

Wiedeń, koniec XVIII wieku. Rewolucja czyha tuż za rogiem. Do walki z nieokiełznanym tłumem ramię w ramię stają dwaj arystokraci z rodu Sternbergów, bracia Carl i Alexander. I choć odnoszą triumf, zwycięstwo łączy się dla nich z gorzkim smakiem porażki. Cesarz zostaje obalony, arystokracja wymordowana, Polacy nieustępliwie się buntują, a Austria pogrąża się w zaciętych walkach z Rosjanami…

Zobacz również: Duchy Nowego Jorku – recenzja książki. Zobaczyć światła miasta

Sternberg to nie tylko odważna i ambitna powieść, ale przede wszystkim kolaż wszystkich europejskich rewolucji. Po wspólnej walce rozchodzą się drogi braci Sternbergów. Carl zaczyna obracać się w politycznych sferach, podczas gdy Alexander zostaje partyzantem. W tle epokowych wydarzeń rozgrywają się ludzkie dramaty, będące małymi opowieściami w Wielkiej Historii. Ze starego porządku rodzi się nowy świat.

Sternberg trafi do sprzedaży 28 lutego 2024 roku. Inne tytuły serii to: Epifania wikarego Trzaski oraz Obłęd rotmistrza von Egern (premiera wkrótce).


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/

Źródło: materiały prasowe (Literackie)
Grafika główna: materiały promocyjne (Facebook/Wydawnictwo Literackie)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze