Agnieszka Chylińska świętuje 30-lecie kariery!

Agnieszka Chylińska to jedna z najbardziej cenionych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Nadzwyczajna charyzma i niepowtarzalny głos sprawiają, że na jej koncerty przychodzą tłumy. Jak sama mówi, zawsze jest sobą, choć nigdy nie jest taka sama… I udowadnia to od 30 lat.

Agnieszka Chylińska nieprzerwanie zaskakuje swoją publiczność, jednocześnie pozostając wierną swoim wartościom. Szczerość z odbiorcami i zaufanie do nich sprawia, że pomimo wielokrotnych przemian i odważnych eksperymentów muzycznych trafia do serc wielu słuchaczy. Jubileuszowa trasa „Kiedyś do Ciebie wrócę” zakłada 8 koncertów w największych halach w Polsce. Otwierający koncert odbędzie się już 25. lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Kolejne koncerty odbędą się 3. marca we Wrocławiu, 17. marca w Poznaniu,. 22. marca na warszawskim Torwarze, 14. kwietnia w Trójmieście, 21. kwietnia w Krakowie, a 28. kwietnia w katowickim Spodku. Ostatni koncert z zapowiedzianej trasy przpada na 12. maja w Szczecinie. Trasa będzie niezwykle nowoczesna i multimedialna. Podczas całej zawodowej kariery Agnieszki, towarzyszyli jej doskonali muzycy. Nie inaczej będzie na wiosennej trasie koncertowej, podczas której wystąpią także: Maciej Mąka, Błażej Chochorowski, Oskar Podolski i Rafał Stępień.

Zobacz również: Relacja z koncertu Agnieszki Chylińskiej w Warszawie z trasy Never Ending Sorry

Artystka swoją karierę zaczynała w latach 90′ z zespołem O.N.A, który natychmiast zyskał wielką popularność. Już pierwsza płyta pokryła się złotem, a Agnieszka Chylińska stała się jedną z najbardziej cenionych wokalistek młodego pokolenia. Po ogromnym sukcesie O.N.A i wydaniu 5. studyjnych albumów, artystka założyła nową formację o nazwie Chylińska, z którą w 2004 roku wydała płytę Winna. Pomimo ogromnej popularności tytułowego utworu, płyta nie odniosła sukcesu komercyjnego.

Po kilku latach przerwy wokalistka wróciła tanecznym krokiem z płytą Modern Rocking. Forever Child to kolejne wcielenie artystki, jednak znacząco odbiegało od wcześniejszego. To na tym albumie pojawił się jeden z największych hitów Chylińskiej – Królowa Łez. Jeśli ktoś myślał, że wokalistka już niczym nie zaskoczy, to zapewne zmienił zdanie przy następnym krążku. Pink Punk to propozycja głównie dla miłośników mocnych brzmień. Ostatnia płyta Never Ending Sorry z 2022 roku okazała się wielkim sukcesem – pokryła się podwójną platyną, zaś utwór Kiedyś do Ciebie wrócę poczwórną platyną.

Źródło obrazka wyróżniającego: Agnieszka Chylińska/ Facebook


postaw nam kawę
Wesprzyj nas klikając w grafikę lub link https://buycoffee.to/popkulturowcy
Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze