Obłęd rotmistrza von Egern w nowym wydaniu już w marcu

Kolejny tytuł z serii młodzieńczych powieści i opowiadań Szczepana Twardocha – Obłęd rotmistrza von Egern – z premierą już 27 marca!

Joachim von Egern, rotmistrz huzarski, kochał wojnę, choć znał ją tylko z opowieści ojca. Jednak prawdziwa wojna postawi przed młodym szlachcicem niełatwe wyzwania. Szesnastoletnia Anna Pawlas wyszła za mąż za Franza i urodziła syna. Ale to jej nie wystarcza. Żądna przygód jak w książkach, przy pierwszej możliwej okazji bez żalu odjeżdża z nieznajomym. Jorg Szołtysek, emerytowany górnik, stara się żyć chwilą. Mimo to wspomnienia powracają, gdy odwiedza go Fritz Ratschek, jego dawny przełożony. Mężczyźni, uwiedzeni zasłyszaną niegdyś legendą, chcą się przekonać, czy kryje się w niej choć ziarno prawdy.

Zobacz również: Kolor purpury – recenzja książki. „Nie mów nikomu, najwyżej Bogu”

Bohaterowie debiutanckiego tomu opowiadań Szczepana Twardocha podejmują decyzje pod wpływem chwili, mocnych emocji, w pogoni za ideałami. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za swoje wybory?

Obłęd rotmistrza von Egern trafi do sprzedaży 27 marca 2024 roku. W serii ukazały się również: Epifania wikarego Trzaski oraz Sternberg.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WYDAWNICTWO LITERACKIE 27M.TERA SZCZEPAN TWARDOCH OBŁĘD ROTMISTRZA VNEGERN”


Źródło: materiały prasowe (Literackie)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Literackie)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze