Lego Mówiąca Tiara Przydziału – recenzja i prezentacja. Zestaw dla fana Harry’ego Pottera!

Zestaw Lego, który po cichu pojawił się w sprzedaży. Z całą pewnością wzbudzi on niemałą ciekawość fanów serii Harry Potter. Dodatkowo jest to zabawka, która mówi! Jednak czy warto skusić się na set?

Mówiąca Tiara Przydziału (76429) to set dla każdego dorosłego fana Lego. Zestaw zawiera ponad 550 elementów. W środku, oprócz samej Tiary, znajdziemy również minifigurkę Harry’ego Pottera, która ma na głowie oczywiście ikoniczne nakrycie głowy. Sam kapelusz ustawiony jest na podstawce, a wokół niej znajdują się ozdobne herby Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu i Ravenclawu. Najbardziej charakterystyczną cechą tego zestawu jest klocek dźwiękowy; dzięki niemu możemy aktywować aż 31 losowych kwestii.

Zobacz również: Najciekawsze akcesoria Lego

Mówiąca Tiara Przydziału

Proces składania zestawu był prosty i przyjemny. Wymagał jednak skupienia podczas montowania poszczególnych elementów Tiary. Od samego dołu, aż do góry ciągnie się odpowiednio skonstruowany mechanizm, dzięki któremu po naciśnięciu górnej części kapelusza, zaczyna ona wydawać dźwięki. Czas składania zestawu to od godziny do dwóch, w zależności od stopnia zaawansowania składającego. Z góry jednak zaznaczę, że poziom skomplikowania całości projektu nie jest tak wysoki jak zestawy z linii technic.

Jak wspomniałam już wyżej, Mówiąca Tiara Przydziału to nie tylko samo nakrycie głowy. Znajduje się tam również mini wersja Harry’ego Pottera oraz podstawa. Przyznam szczerze, że podczas składania tego zestawu byłam lekko zaniepokojona jej rozmiarami w stosunku do samej Tiary. Bałam się, że jest ona za mała, przez co nie będzie stabilna. Miło się jednak zaskoczyłam! Całość jest odpowiednio przemyślana oraz tak zaprojektowana, że spokojnie utrzyma figurkę. Dodatkowo bez większych problemów jesteśmy w stanie ściągnąć ją z konstrukcji. Sama Tiara prezentuje się dobrze. Jest dosyć podobna do filmowej wersji, jednakże na półce nie wygląda zachwycająco. Kolejnym minusem w tym zestawie, jak i w wielu innych mu podobnych, jest brak osobnej podstawki na minifigurkę. Stojący obok Harry również nie prezentuje się najlepiej. Z doświadczenia wiem, że taka minifigurka nie jest ciekawym dodatkiem, a problemem przy próbie wyeksponowania zestawu.

Zobacz również: Styczniowe premiery Lego Marvel Super Heroes – recenzja

Warto jeszcze przyjrzeć się tyłowi Tiary Przydziału. I tym razem Lego znalazło miejsce na szczegóły. Na dole widzimy klocek dźwiękowy, a u góry kilka małych elementów, jak na przykład miecz Gryffindora. Przyznam jednak szczerze, że do takich dodatkowych elementów mam często mieszane uczucia. Fakt, jest to ciekawe. Jednakże nie zostawimy przecież wyrwy w konstrukcji, by móc je wyeksponować. Mam wrażenie, że jest to tylko po części dodatkowy smaczek dla składającego, a poza tym ma to na celu jedynie zwiększenie liczby elementów.

Ostatnia kwestia, którą w tej recenzji poruszę, to klocek dźwiękowy. Przyznam szczerze, że gdyby nie ten ciekawy „bajer”, raczej nie zainteresowałbym się tym zestawem. Nawet jako fanka zarówno Lego, jak i Harry’ego Pottera, nie mam potrzeby posiadania tego eksponatu w swojej kolekcji. Ten dodatkowy klocek dźwiękowy natomiast może przyciągnąć wielbicieli Lego. Aktywowanie go jest banalnie proste – wystarczy przechylić czubek kapelusza lub założyć go na głowę, aby usłyszeć głos. W ten sposób możemy posłuchać aż 31 losowych dźwięków. Tiara „powie Ci”, do jakiego z czterech domów Cię przydzieliła, a od czasu do czasu zanuci pieśń. Po naciśnięciu przycisku służącego do odtworzenia dźwięku, możemy zauważyć, że zarówno usta, jak i brwi Tiary się poruszają. Trzeba jednak mocno uważać na same brwi, gdyż są one delikatnie przymocowane, a co za tym idzie, dość łatwo odłączają się od całości. Dużym plusem zestawu jest również umiejscowienie klocka dźwiękowego. Element ten znajduje się z tyłu Tiary, na samym jej dole, do którego to miejsca mamy łatwy dostęp. Jest to niezwykle ważne, ponieważ z czasem na pewno trzeba będzie wymienić baterie.

Zobacz również: Lego Wieża Avengersów – Recenzja i prezentacja. Istny gigant!

Podsumowując, zestaw Lego Mówiąca Tiara Przydziału to niezwykle ciekawy gadżet. Z całą pewnością wyróżnia się dzięki dźwiękom, które może wydawać. Z czasem jednak, gdy zarówno sami znudzimy się zabawą „gadającą czapką”, a i nasi znajomi przestaną zachwycać się jej funkcjami, zostanie nam jedynie średniej wielkości łapacz kurzu. Pomijając fakt klocka dźwiękowego, zestaw nie jest nadzwyczaj ciekawy. Z całą pewnością za podobną kwotę można kupić znacznie fajniejszy set.

Ocena: 5,5/10

Plusy Minusy
+ Klocek dźwiękowy – Brwi, które łatwo odłączają się od zestawu
+ Poruszające się elementy – usta i brwi – Średnio się prezentuje
+ Łatwy do zbudowania mechanizm – Niepotrzebna figurka Harry’ego Pottera

Źródło obrazka wyróżniającego: Lego.com

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze