Dwie polskie gry od 11 Bit Studios podbiły panel Xbox Partner Preview

Od początku roku Microsoft regularnie serwuje nam solidne porcje nowinek o nadchodzących produkcjach. Nie inaczej było na ostatnim panelu Xbox Partner Preview. Nie da się jednak ukryć, że wszystkie pozostałe zapowiedzi przyćmiły dwa ogłoszenia z naszego rodzimego rynku. 

W środę, 6 marca, odbył się panel Xbox Partner Preview. Całość poświęcona była prezentacją planów wydawniczych na najbliższe miesiące. Ostatecznie zaprezentowano kilkanaście materiałów wideo do nadchodzących tytułów. Mimo, że wśród nich znalazły się głośne marki pokroju Final Fantasy, czy Stalker, to właśnie dwie gry od 11 Bit Studios przyćmiły wszelką konkurencję.

Zobacz również: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch’em all

The Alters

Nowe ip od twórców Frostpunka to emocjonalna opowieść science fiction inspirowana klasykami gatunku. W grze wcielimy się w Jana Dolskiego, oraz tworząc klony samych siebie, będziemy próbowali uciec z niebezpiecznej planety.

Zaprezentowany podczas panelu materiał zdradza też nieco szczegółów odnośnie elementów rozgrywki. Głównym celem będzie eksploracja zaskakującej pod wieloma względami planety z pomocą załogi, którą będziemy mogli dowolnie zarządzać. To jednocześnie też połączenie elementów przygody, przetrwania i budowania bazy. Pomoże nam w tym tajemnicza substancja, która umożliwia protagoniście manipulować kluczowymi decyzjami ze swojej przeszłości. Dzięki temu powstają jego alternatywne wersje, zwane ALTERAMI.

Dokładna data premiery nie została niestety ujawniona. Natomiast wiemy, że nastąpi to jeszcze w 2024 roku na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S. Gra trafi też od razu do usługi GamePass.


Frostpunk 2

W końcu doczekaliśmy się też daty premiery kontynuacji znakomitej strategii fabularnej o trudach przetrwania w wiecznej zmarzlinie. W nadchodzący hit 11 Bit Studios zagramy już niebawem. Dostaliśmy też nowy materiał promocyjny, przedstawiający znane fanom częsci pierwszej mechaniki. Znalazło się tam  także najważniejsze, czyli niecierpliwie wyczekiwana data premiery gry na PC oraz konsolach. Tytuł trafi na półki sklepowe 25 lipca 2024 roku. Jednocześnie zadebiutuje w usłudze Game Pass.

Źródło obrazka głównego : grafika promocyjna gry Frostpunk 2 | 11 Bit Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze