Nie żyje Akira Toriyama, twórca Dragon Ball

W wieku 68 lat niespodziewanie zmarł Akira Toriyama, twórca Dragon Balla i Dr. Slumpa.

Twórca tak kultowych mang jak Dragon Ball czy Dr. Slump, zmarł niespodziewanie 1 marca bieżącego roku, w wieku 68 lat. Akira Toriyama miał niezwykły wpływ na rozwój i rozpowszechnienie mangi oraz anime. Oficjalna strona Dragon Ball opublikowała oświadczenie dotyczące odejścia Toriyamy.

akira toriyama

Akira Toriyama urodził się w Nagoi, w Japonii w 1955 roku. Po raz pierwszy przedstawił światu Dragon Ball w 1984 roku. Historią Goku i jego przyjaciół stała się jednym z najpopularniejszych anime wszechczasów. Toriyama kontynuował pracę nad uniwersum smoczych kul także w ostatnich latach, pracując nad mangą oraz filmem, Dragon Ball Super: Super Hero. List dotyczący śmierci Akiry Toriyamy został udostępniony na oficjalnej stronie internetowej Dragon Ball oraz w mediach społecznościowych. Możecie go przeczytać poniżej.

Zobacz również: Dragon Ball: The Breakers – recenzja gry

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze