Creatures of Ava – nowa, urocza gra w planach wydawniczych 11 bit studios

Produkcja współtworzona przez studia Chibig i Inverge Studios dostępna będzie na premierę w usłudze Game Pass.

11 bit studios ma przyjemność ogłosić Creatures of Ava – najnowszy tytuł z działu wydawniczego. Współtworzona przez hiszpańskie studia Inverge i Chibig, Creatures of Ava to przygodowa gra akcji.  Gracze oswajają tu stworzenia w celu ratowania planety Ava przed pochłaniającą wszelkie życie infekcją. Creatures of Ava ukaże się w 2024 roku. Początkowo dostępne będzie na konsolach Xbox Series X|S i komputerach PC z systemem Windows 11.  Jednocześnie trafi też do pakietu Xbox Game Pass na konsole i PC Game Pass.

Zobacz również: Skull and Bones – recenzja gry. Cóż, Black Flag to to nie jest 

Creatures of Ava to wyjątkowa gra typu creature saver, zapraszająca wszystkich do odkrywania świata pełnego dzikich istot. Niegdyś spokojne stworzenia uległy nieznanej infekcji, która zmusza je do agresywnego zachowania. Po wyleczeniu istoty te nawiązują z graczem unikalną więź, która pozwala wykorzystać ich umiejętności do przemierzania planety i rozwiązywania środowiskowych puzzli. Nieagresywne mechaniki walki – mającej na celu pomoc stworzeniom niż ich pokonanie – a także rdzenne melodie wygrywane na flecie, z pomocą których oswoisz szereg napotkanych gatunków, dodatkowo podkreślają charakter rozgrywki, która nastawiona jest na ratowanie stworzeń, a nie ich kolekcjonowanie. 

Creatures of Ava
screen z gry | 11 Bit Studios

Bohaterka gry to Vic, 22-letnia poszukiwaczka przygód, która wraz z badaczką Tabithą wyrusza na wciągającą ekspedycję. Duet ów stawi czoła nawracającej infekcji stanowiącej dla Avy i jej mieszkańców śmiertelne zagrożenie. Rozgrywka nagradza ciekawość. Z kolei różne ekosystemy występujące na planecie, takie jak dżungla Nari lub bagna Mâruba, tworzą połączony ze sobą świat.

Fabułę współtworzyła znana pisarka Rhianna Pratchett, a historia zabierze graczy w podróż pełną cudów i tajemnic do odkrycia. Gdy przekonasz się o prawdziwej roli infekcji i faktycznej cenie, jaką niesie za sobą zachowanie pierwotnego piękna Avy, będziesz zmuszony zmuszony wyjść poza ludzko-centryczny punkt widzenia.

Creatures of Ava
screen z gry | 11 Bit studios

Creatures of Ava pojawi się na Xbox Series X|S i Windows 11 PC w 2024 roku. Gra będzie dostępna w dniu premiery w ramach PC Games Pass i Xbox Game Pass na konsolach.


Źródło obrazka głównego: 11 Bit Studios

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze