Shang-Chi 2 – Iron Fist i podróże w czasie?! Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia

Właśnie udostępniono kilka ważnych szczegółów fabularnych z Shang-Chi 2, które zapowiadają pełną akcji kontynuację Legendy Dziesięciu Pierścieni!

Według zaufanego informatora, Daniela Richtmana, zdjęcia do Shang-Chi 2 rozpoczną się w 2025 roku, a Destin Daniel Cretton powróci jako scenarzysta i reżyser. Choć Richtman nie zdradził szczegółów fabuły, stwierdził, że w sequelu pojawią się podróże w czasie i Iron Fist. Żelazna Pięść będzie tym samym, który zadebiutuje w nadchodzącym serialu animowanym Eyes of Wakanda.

Zobacz również: Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Marvel Studios utrzymywało wszelkie szczegóły na temat Shang-Chi 2 w tajemnicy, a raport Richtmana jest pierwszą konkretną informacją, jaką fani otrzymali od czasu rzekomego wycieku tytułu sequela. W lipcu 2022 roku wyciekł europejski znak towarowy, który ujawnił, że sequel będzie nosił tytuł Shang-Chi and the Wreckage of Time. Chociaż ani Marvel Studios, ani Richtman nie potwierdzili tego tytułu, Wreckage of Time pasowałoby do twierdzenia tego ostatniego, że sequel będzie zawierał podróże w czasie.

Wydany w 2021 roku w ramach 4. fazy MCU, Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni, podąża za tytułowym bohaterem, który jest zmuszony skonfrontować się ze swoją przeszłością, gdy jego ojciec Xu Wenwu (Tony Leung), przywódca organizacji terrorystycznej Dziesięć Pierścieni, wciąga go i jego siostrę Xu Xialing (Meng’er Zhang) w poszukiwania mitycznej wioski. Chociaż film został wydany w szczytowym okresie pandemii COVID-19, Shang-Chi wciąż okazał się sukcesem kasowym Marvel Studios, zarabiając 432 miliony dolarów na całym świecie. Film pobił również rekord największego czterodniowego weekendu w Święto Pracy, zarabiając 94,67 miliona dolarów. Po sukcesie komercyjnym, w grudniu 2021 roku ogłoszono powstanie sequela.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze