Baldur’s Gate 4 od Larian Studios nie powstanie

Larian Studios nie zamierza już więcej rozwijać świata Wrót Baldura.

Baldur’s Gate 3 zdobyło niesłychaną popularność, rewelacyjne oceny recenzentów oraz dużą ilość nagród. Choć fani są żądni kolejnych przygód od Larian Studios, Swen Vince – CEO belgijskiego studia – stwierdził, że jego najnowsze dzieło nie dostanie żadnych dodatków. Oświadczył także, nie ma co liczyć na czwartą część. Albowiem Belgowie chcą odsunąć się od marki Dungeons & Dragons i zrobić coś „zupełnie nowego„.

Zobacz także: Baldur’s Gate 3 – recenzja gry w trybie kooperacji

Baldur’s Gate 3 to niezwykła opowieści o przyjaźni i zdradzie, poświęceniu i przetrwaniu oraz pokusie władzy absolutnej. Łupieżcy umysłu uprowadzili cię i zainfekowali, a teraz wylądowałeś w samym środku głuszy. Zmieniasz się w potwora, ale wraz z pasożytem w twojej głowie rośnie też twoja moc. Być może dzięki niej zdołasz się uratować, ale przyjdzie ci zapłacić wysoką cenę za ocalenie. Niezwykle ważne również mogą okazać się więzi, które zbudujesz z towarzyszami. Twoja drużyna, rzucona w sam środek konfliktu między diabłami, bóstwami i mrocznymi, nadnaturalnymi siłami, wspólnie zdecyduje o losach Zapomnianych Krain.

 – oficjalny opis dystrybutora

Źródło obrazka głównego: materiały prasowe

Tymon Zygadło

Miłośnik kina koreańskiego, animacji, mockumentów, twórczości Miyazakiego i gier singlepayer (zwłaszcza z gatunku soulslike). Wielki fan Wojowniczych Żółwi Ninja, serii Krzyk, Silent Hill oraz Resident Evil. Raz na jakiś czas poczyta komiksy lub trochę porysuje.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze