Funko POP Władca Pierścieni – najlepsze figurki


Sauron


Rok wydania: 2023
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 120 złotych

Główny złoczyńca trylogii Władca Pierścieni doczekał się w grudniu zeszłego roku nowego wcielenia. Figurka przedstawia Saurona w momencie jego porażki. Sympatycznym detalem są odcięte palce, w tym jeden z Jedynym Pierścieniem, u stóp figurki. Tak jak znajdujący się na tej liście Aragorn, figurka władcy Mordoru ma właściwości GITD – po odpowiednim wystawieniu jej na światło dzienne, będzie ona świecić w ciemności. Daje to naprawdę klimatyczny efekt!


Witch King on Fellbeast


Rok wydania: maj 2019
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 270 złotych

Nie doczekaliśmy się jeszcze niestety Nazgula na koniu, ale dostaliśmy w maju 2019 roku jego zupgradowaną wersję. Czarnoksiężnik z Angmaru na swojej bestii robi wrażenie nie tylko w ekranizacji Władca Pierścieni, ale także i w swej Funko POP-owej wersji. Na pewno ubogaci waszą galerię złoczyńców z tej serii!


Nazgul


Rok wydania: 2019
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 180 złotych

A tu mamy do czynienia z jednym z ciekawszych projektów figurki POP. Bo jak przenieść postać, której twarzy nigdy nie widać, na funkowe realia? Proste – nie robić w ogóle twarzy, tylko kaptur z pustą, czarną przestrzenią. Ryzyko się moim zdaniem opłaciło, bo Nazgul to naprawdę wyjątkowa figurka. I szkoda tylko, że tak kiepsko z jej dostępnością.


Saruman


Rok wydania: lipiec 2017
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 220 złotych

Kolejna rzadko spotykana figurka, która – sądząc po dostępności na VinylCave.pl – doczekała się w końcu wznowienia. Saruman Biały to jedna z moich ulubionych figurek POP z linii LotR. Ozdobna szata, akcesoria w postaci różdżki i palantira, a także mimika sprawiają, że figurka ta koniecznie powinna znaleźć się w waszej kolekcji Funko POP Władca Pierścieni.


Lurtz


Rok wydania: luty 2018
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 230 złotych

Niestety, na liście mamy kilka naprawdę smakowitych kąsków, których na próżno szukać w sklepach internetowych czy stacjonarnych. Jednym z takowych jest Lurtz, dowódca Uruk-hai i zabójca Boromira. Nie miałem ku memu nieszczęściu sposobności, aby ten okrutny złoczyńca stanął u mnie na półce, ale się nie poddaję! Cierpliwie czekam, aż Lurtz pojawi się na jakimś portalu ogłoszeniowym.


A na następnej stronie więcej pozycji Funko POP Władca Pierścieni – m.in. fruwający Gandalf i OGROMNA figurka Drzewca!

Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze