Funko POP Władca Pierścieni – najlepsze figurki

Funko POP-y zawładnęły rynkiem popkulturowych gadżetów. Coś, co jeszcze dekadę temu dopiero raczkowało, dziś jest najpopularniejszą linią figurek na całym świecie. Choć wiele osób tego nie rozumie, te niewielkie, vinylowe figurki z czarnymi oczkami stały się istnym fenomenem.

W naszej redakcji również znajdziecie miłośników POP-ów. Dlatego też zaczynamy nowy cykl na naszej stronie, gdzie będziemy wam prezentować naszym zdaniem najlepsze, najciekawsze i warte uwagi figurki od Funko z danych dzieł popkultury. Na pierwszy ogień idzie seria Funko POP Władca Pierścieni!

Zobacz również: Wielka wojna o Pierścienie Władzy – o toksyczności Hollywoodu i fandomów

A jeśli chcielibyście się zaopatrzyć w Funko POP-y z Lord of the Rings i nie tylko, polecamy naszego partnera – sklep VinylCave!  VinylCave jest sklepem stworzonym przez miłośnika gadżetów, figurek (głównie Funko) i wszystkiego co przenosi w dobry, nostalgiczny nastrój. Starają się dostarczać produkty, które mają małą dostępność na Polskim rynku, ale i wersje podstawowe. Dbają o przesyłki, bo wiedzą, że nic tak nie boli jak uszkodzony kartonik – potwierdzamy pancerne pakowanie 😉

vinylcave


Gandalf vs Balrog


Rok wydania: 2023
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 300 złotych

Firma Funko wypuściła w 2023 roku w ramach serii Movie Moment bardzo ładną figurkę, przedstawiającą kultową scenę z Drużyny Pierścienia. Kto w swojej kolekcji nie miał jeszcze POP-ów Gandalfa Szarego i Balroga, mógł się skusić na ten świetnie odwzorowany dwupak. Dziś figurka jest już ciężko dostępna i szybciej znajdziecie ją na aukcjach i ogłoszeniach, niżeli w sklepach internetowych.


Aragorn


Rok wydania: 2023
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 130 złotych

Figurkowy Aragorn doczekał się kilku wariantów, jednak bez wątpienia najlepszym z nich jest ten najnowszy. Przedstawia on potomka Isildura na tle armii umarłych. Obrazek armii został zresztą dodany na oddzielnym kartoniku za plecami figurki i, co ciekawe, ma dodatkowo cechę GITD (Glow In The Dark) – po odpowiednim naświetleniu, świeci on w ciemności.


Gimli oraz Legolas


Funko pop władca pierścieni

Rok wydania: listopad 2018
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 110 złotych

Chociaż Gimli i Legolas nie wyszli w dwupaku, nie wyobrażam sobie, by fan LotR posiadał tylko jedną z tych figurek w swojej kolekcji. Ten duet jest wprost nierozerwalny! A przy okazji niezwykle bogaty w detale i szczegóły. Obie figurki prezentują się obok siebie bardzo okazale i będą stanowić świetne uzupełnienie waszej kolekcji.


Boromir


Rok wydania: listopad 2018
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 280 złotych

Chociaż funkowy Boromir wyszedł w tym samym czasie, co chociażby Gimli i Legolas, w przeciwieństwie do elfa i krasnoluda, Syn Gondoru nie doczekał się wznowienia swej figurki. Efekt? Jest to obecnie jedna z ciężej dostępnych figurek z Władcy, a gdy już znajdziemy ją na różnych portalach aukcyjnych, jego cena często przekracza 300 złotych. Miłym smaczkiem w kwestii tej figurki jest cytat, który znajdziemy na wewnętrznej części pudełka. Zgadniecie jaki?


A na następnej stronie więcej pozycji Funko POP Władca Pierścieni – m.in. Sauron, fruwający Gandalf czy Nazgul!


Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze