Funko POP Władca Pierścieni – najlepsze figurki


Smeagol


Rok wydania: 2022
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 90 złotych

Smeagol to bezsprzecznie jedna z najciekawszych postaci stworzonych przez Tolkiena. Większość czasu śledzimy poczynania tego bohatera w jego ostatecznej formie – Golluma, jednak moim zdaniem znacznie ładniejszą figurką jest właśnie powyższy Smeagol. POP ukazuje moment z Powrotu Króla, w którym to Smeagol, trzymając w ręku Jedyny Pierścień, zostaje wygnany przez swoich pobratyńców za morderstwo z zimną krwią.


Dunharrow King


Rok wydania: listopad 2018
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 170 złotych

Przeniesienie ducha Króla Martwych na figurkę POP stanowiło ciekawe wyzwanie. Tak jak w przypadku Nazgula, Funko odwaliło kawał dobrej roboty, dostarczając nam niezwykle upiorną, a jednocześnie piękną figurkę tej postaci.


Gandalf on Gwaihir


Rok wydania: grudzień 2019
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 230 złotych

Mam słabość do Gandalfa Szarego i level-up w postaci Gandalfa Białego jakoś nigdy mi w pełni nie podszedł. Najwyraźniej twórcy w Funko mają podobne zdanie, bo nadzwyczaj umiłowali sobie tworzenie figurek właśnie z Gandalfem Szarym. Poza wspomnianą już figurkową inscenizacją walki czarodzieja z Balrogiem, z Gandalfem w roli głównej świetnie prezentować będzie się na waszych półkach jego figurka na plecach orła Gwaihira. Cudne wykonanie!


Treebeard


Rok wydania: luty 2018
Szacunkowa wartość na dzień 23.03.24r.: 400 złotych

A na samym końcu istna petarda – mierzący ponad 15 centymetrów Drzewiec! Jest to również najdroższa figurka na naszej liście, gdyż jego wartość osiąga na aukcjach i ogłoszeniach nawet i 400 złotych! Jeśli jednak skusilibyście się na tę figurkę, na pewno nie pożałujecie – idealnie wkomponuje się w waszą kolekcję.


I to by było na tyle! Czy brakuje wam kogoś na tej liście? Czy polujecie na którąś z wyżej wymienionych figurek? A może macie wszystkie i chcielibyście się podzielić zdjęciem swojej kolekcji? Dajcie znać w komentarzach i nie zapomnijcie wejść nas stronę naszego partnera, sklepu VinylCave.pl!

https://www.instagram.com/vinylcave_pl/

Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze