Małpa – nakręcono film na podstawie opowiadania Stephena Kinga

Ponad tydzień temu zakończono zdjęcia do filmu Małpa. Z tej okazji ujawniono obsadę oraz twórców. 

Horror Małpa będzie adaptacją opowiadania autorstwa Stephena Kinga. Historia przedstawia bliźniaków, którzy odkrywają na strychu starą zabawkę ojca. Wkrótce zaczyna dochodzić do tajemniczych zbrodni. Mężczyźni postanawiają wyrzucić tytułową małpkę i zacząć żyć swoim życiem. Z czasem oddalają się od siebie, jednak bracia muszą ponownie połączyć siły z powodu nowych niewytłumaczalnych śmierci. Ich celem staje się ostateczne zniszczenie małpy, zanim ucierpią bliskie im osoby.

W obsadzie znaleźli się Theo James, Tatiana Maslany, Elijah Wood, Christian Convery, Colin O’Brien, Rohan Campbell oraz Sarah Levy. W młodszych bliźniaków wcieli się Convery, a w starszych James. Reżyserem produkcji został Oz Perkins, który w tym roku wypuści intrygujący horror Longlegs. Jednym z producentów jest sam James Wan. Nie ujawniono, kiedy film doczeka się premiery.

Zobacz również: Godzilla i Kong: Nowe imperium — recenzja filmu. Atomowy wrestling

Wspomniany obraz Longlegs budzi szerokie zainteresowanie wśród widzów od pierwszego zwiastuna. Historia osadzona w 1974 przedstawia młodego agenta FBI, który zostaje przydzielony do nierozwiązanej sprawy seryjnego mordercy. Lee Harher po odkryciu okultystycznych dowodów zdaje sobie sprawę, że ma ona osobisty związek z zabójcą i musi działać szybko, żeby zapobiec kolejnej zbrodni. W rolach głównych występują Maika Monroe oraz Nicolas Cage. Film ma mieć swoją premierę 12 lipca w USA.

Zdjęcie grafiki głównej: zagraniczna okładka książki Stephena Kinga

Agata Czajkowska

Studentka pierwszego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Fascynuje ją slasher, produkcje found footage oraz włoski nurt giallo. W przyszłości planuje nadrobić filmy niemieckiego ekspresjonizmu czy franczyzę Universal Monsters. Od kilku lat interesuje się sezonem nagród. W wolnym czasie chodzi do kina, a także uczy się szwedzkiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze