TRENTEMØLLER – Duński artysta na dwóch koncertach w Polsce!

W ciągu ostatnich dwóch dekad Trentemøller oczarował publiczność swoim unikalnym brzmieniem i niezapomnianymi melodiami. 21 i 22 października usłyszymy go w Warszawie i Krakowie!

Pochodzący z Kopenhagi Trentemøller w ciągu ostatnich 25 lat zdobył uznanie krytyków za swoje unikalne brzmienia i niezapomniane kompozycje. W skład zespołu wchodzą Disa Jakobs na wokalu, gitarze i syntezatorach, Silas Tinglef na perkusji i gitarze, Brian Batz na gitarze, Jacob Haubjerg na basie oraz Anders Trentemøller na syntezatorach.

Zobacz również: Depeche Mode – Memento Mori – Wbrew i wspak

Trentemoller
materiały promocyjne/ livenation

W swojej twórczości Trentemøller eksploruje przeciwieństwa i paradoksy, co znajduje odzwierciedlenie w jego albumach. Muzyka Trentemøllera często obraca się wokół wspomnień i pamięci, ale unika nostalgii, nasycając swoje utwory współczesnymi elementami. Jego debiutancki krążek – The Last Resort, został wydany w 2006 roku po serii EP-ek. Znalazł się on na szczycie kilku plebiscytów na koniec roku i pokazał muzykę Trentemøllera szerszej publiczności. Najnowszy krążek – Memoria, czyli jego szósty album studyjny, zawiera ponure, introspektywne utwory, motorykę, dream pop, noise rock i elektroniczny pop.  W ostatnich latach Trentemøller zremiksował muzykę takich artystów jak: Tricky, Savages, Depeche Mode, Franz Ferdinand, The Knife, A Place To Bury Strangers, Soft Moon, UNKLE, dołączając do swojej listy ponad sto opublikowanych remiksów.

Zobacz również: Najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

Źródło: materiały prasowe

Fot. główne: Alice Blandini

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze