W czasie suszy płynie krew – debiut powieściowy Emila Szwedy

W czasie suszy płynie krew to pierwszy tom cyklu kryminalnego z Warszawą w roli głównej. Ta książka to idealna pozycja dla wielbicieli niestandardowych kryminałów z kompleksowo zarysowanym tłem społecznym i sporą dawką wiedzy z dziedziny ekonomii.

Odkryj Warszawę ogarniętą suszą po inflacji i recesji; miejsce, gdzie nagłe odcięcie mieszkańców od wody zaczyna wywoływać zamieszki. W środku chaosu i walki o każdą kroplę sierżant Kornel Kraus rozpoczyna najważniejsze w życiu śledztwo. Policjant musi rozwiązać sprawę nie jednego, lecz dwóch zabójstw. W dodatku ofiarą jednego z morderstw padł główny inżynier wodociągów miejskich. Kto zyskałby na odcięciu połowy miasta od wody? I co ma z tym wspólnego były warszawski śledczy?  Sekrety sprzed lat, tajne sojusze i zdrady – Kraus musi odkryć wszystkie tajemnice, nim miasto pogrąży się w kompletnym chaosie.

Zobacz również: Przyjaciółka – Recenzja książki. Szok to nie wszystko

Emil Szweda to dziennikarz, którego artykuły od dwudziestu pięciu lat śledzą czytelnicy tytułów finansowych. Założyciel i redaktor naczelny Obligacje.pl, serwisu poświęconego obligacjom korporacyjnym. W czasie suszy płynie krew to jego debiut, w którym przelewa swoje doświadczenie ekonomiczne na realia zatrważająco postępujących zmian klimatycznych i ekologicznych.

Premiera książki zapowiedziana jest na 10 kwietnia 2024 roku.

W czasie suszy płynie krew
źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe (Wydawnictwo Bukowy Las)
Grafika główna: materiały promocyjne – Wydawnictwo Bukowy Las

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze