Blair Witch Project – powstanie nowa część serii!

Lionsgate i Blumhouse łączą siły, żeby dać nam nowy film z serii Blair Witch Project. Jason Blum i Roy Lee zajmą się jego produkcją. Co jeszcze wiemy?

Wspomniane studia, współpracowały już ze sobą przy okazji horroru Urojenie, który miał w Polsce premierę 15 marca tego roku. Okazuje się, że nie był to koniec ich partnerstwa. O nowym Blair Witch Project nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, poza tym, że w ogóle powstanie. Ogłoszono natomiast, że będzie to jedna z wielu produkcji, które Lionsgate i Blumhouse zrealizują podczas nadchodzącej długoletniej współpracy.

Zobacz również: Civil War – recenzja filmu. Wojna jest zawsze przegrana

Kiedy po raz pierwszy trafił na ekrany w 1999 roku, film Blair Witch Project niemal od razu stał się fenomenem. Ten światowy blockbuster zarobił 248 milionów i doczekał się dwóch kontynuacji. Teraz najwyraźniej doczeka się trzeciej części.  Nie zostały ujawnione szczegóły fabuły, ale Adam Fogelson, prezes Lionsgate Motion Picture Group, ujawnił podczas panelu na CinemaConie, że ten film to „nowa wizja Blair Witch, która na nowo przedstawi ten klasyczny horror nowej generacji”.

Fot. kadr Blair Witch
Fot. materiały promocyjne Blair Witch

Jason Blum, który wyprodukuje film wspólnie z Royem Lee, wyrażał równie wielką ekscytację projektem.

Jestem bardzo wdzięczny Adamowi i zespołowi Lionsgate za pozwolenie nam na zabawę w ich piaskownicy. Jestem wielkim wielbicielem The Blair Witch Project, który wprowadził ideę horroru found footage do głównego nurtu publiczności i stał się prawdziwym fenomenem kulturowym. Nie sądzę, by powstał Paranormal Activity, gdyby najpierw nie było Blair Witch, więc wydaje mi się to naprawdę wyjątkową okazją i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd to doprowadzi.

Źródło grafiki głównej: materiały promocyjne filmu

Monika Wójtowicz

Fanka klasycznego kina grozy, musicali i dramatów psychologicznych. Uwielbia superbohaterów, Doktora Who i fikcyjnych seryjnych morderców. W wolnych chwilach zaczytuje się we wszystkim, co wpadnie jej w ręce, tańczy Pole Dance, gra na gitarze i spaceruje z ukochanym psiakiem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze