Najlepsze seriale komediowe


Biuro (2005)

Serial oparty jest na na popularnej brytyjskiej serii o tym samym tytule. Podobnie jak oryginał, śledzi codzienne życie grupy pracowników pewnego biura zarządzanego przez managera regionalnego Michaela Scotta, który myśli, że jest najzabawniejszym i najrówniejszym szefem na świecie – co czyni go okropnym i nieznośnym. Całe biuro wiecznie się martwi, czy będą zwolnienia, czy będzie jakiś romans w biurze i czy Michael kiedykolwiek się zamknie.


U nas w Filadelfii (2005)

Głównymi bohaterami serialu jest grupa przyjaciół, którzy wspólnie prowadzą irlandzki bar w Filadelfii. Młodzi nie potrafią poprowadzić pubu, który świeci pustkami, a oprócz tego wplątują się w fatalne związki bez przyszłości i popełniają masę głupot. Oprócz Charliego, Maca, Dennisa i Dee od drugiego sezonu do grupy dołącza weteran ekranu Danny DeVito, grający rolę ojca Dennisa i Dee. Serial zyskał dużą popularność głównie dlatego, że porusza tematy tabu.


Domowy front (2005)

Za młodych czasów Davea i Vicky rodzice mieli ułatwione zadanie. Nie było zakazów wychodzenia z domu, nikt nie wyznaczał granic i nikt tak naprawdę nie wiedział co jego dzieci robią. Teraz Dave i Vicky mają własne nastolatki i nic ich nie zaskoczy, bo sami wcześniej już tego próbowali. Każdy dzień to bitwa o utrzymanie dzieci w ryzach.


Technicy-magicy (2006)

Jest to serial opowiadający o perypetiach działu IT zarządzanego przez świeżo zatrudniona Jen. Kobieta nie ma pojęcia o informatyce. Swoją wiedzę na temat IT ogranicza do „wysyłania maili, odbierania maili, czytania maili, kasowania maili, etc”. Niezbyt rozgarnięty szef nie zauważa nawet tego. Jen jest szefową Mossa i Roya. Mężczyźni najpierw próbują ją podrywać, a gdy uświadamiają sobie, że ma nimi kierować, robią wszystko, żeby się jej pozbyć.


Rockefeller Plaza 30 (2006)

30 Rockefeller Plaza to adres budynku na Manhattanie, w którym swoją siedzibę ma stacja NBC. Serial ukazuje kulisy powstawania popularnego programu, który śmiało porównać można do Saturday Night Live, jako że również opiera się na skeczach i wizytach sławnych gości.


Teoria Wielkiego Podrywu (2007)

Fizycy Leonard i Sheldon rozumieją wszystko począwszy od nieuchronnego przyciągania czarnej dziury, a skończywszy na skomplikowanej budowie atomu. Ale jeśli złożycie te atomy w kobietę, wtedy ich rozumowanie nagle się kończy. A kiedy Penny, kobieta ze wszystkimi atomami we właściwym miejscu, wprowadza się do mieszkania naprzeciwko, wszechświat Leonarda i Sheldona zaczyna się rozszerzać do rozmiarów, których nigdy nie podejrzewali.


Parks and Recreation (2009)

Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. Ma do pomocy przyjaciół, a zarazem współpracowników.


Pępek świata (2009)

Bohaterem serialu jest przeciętna amerykańska rodzina, mieszkająca w fikcyjnym mieście Orson w stanie Indiana. Serial pokazuje codzienność Hecków i trójki ich dzieci. Niczego wielkiego w życiu nie osiągnęli, borykają się z różnymi problemami szarego człowieka: krnąbrne dzieci, kiepska sytuacja finansowa, niesatysfakcjonująca praca, bezrobocie, szalone ciotki, uciążliwi sąsiedzi – wszystko wyolbrzymione do granic absurdu.


Community (2009)

Jeff Winger (Joel McHale) traci swoją pracę, gdy okazuje się, że nie posiada on licencji prawniczej. W celu uzyskania dyplomu uprawniającego go do wykonywania zawodu prawnika, zapisuje się na studia. Tam poznaje piękną studentkę Brittę (Gillian Jacobs). W celu lepszego zapoznania się z dziewczyną, Jeff zakłada fikcyjną grupę mającą się wspólnie uczyć.


Kontynuuj czytanie zestawienia na następnej stronie!


Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze