Najlepsze seriale komediowe

Jak rozrywka, to seriale! A co obejrzeć, żeby się pośmiać, odprężyć, uśmiechnąć nad żartem? Nie wszyscy lubią kolejne komedie romantyczne czy suche kawały. Przychodzimy z podpowiedziami – oto najlepsze seriale komediowe. Niekoniecznie sitcomy, chociaż te oczywiście też się tutaj znajdą. Na poniższej liście znajdziecie nie tylko 20-minutowe pozycje ze śmiechem w tle, ale przede wszystkim najlepsze produkcje z komedią w roli głównej.


Zobacz również inne nasze zestawienia:

Najlepsze seriale 2024 roku

TOP 10 zapomnianych filmów anime

Najlepsze horrory home invasion

Najlepsze seriale animowane dla dorosłych


I Love Lucy (1951)

Zestawienie o nazwie najlepsze seriale komediowe otwiera klasyczny sitcom. Ricky Ricardo bardzo kocha swoją żonę Lucy. Byłby jednak bardziej szczęśliwy, gdyby jego żona była po prostu zwyczajną gospodynią domową. Jednak Lucy co chwilę wpadają inne dziwne i zwariowane pomysły do głowy, które przewracają dom do góry nogami.


The Honeymooners (1955)

Ralph Kramden (Jackie Gleason) jest kierowcą autobusu, który marzy o lepszym życiu. Wspólnie ze swoim ekscentrycznym przyjacielem, kanalarzem Edem Nortonem (Art Carney), realizuje kolejne pomysły, by się wzbogacić. Przez cały czas jego zrozpaczona żona, Alice (Audrey Meadows), próbuje sprowadzić go na ziemię. Polski serial komediowy Miodowe lata powstał na licencji tego właśnie serialu.


The Andy Griffin Show (1960)

Owdowiały szeryf, Andy Taylor, wraz z synem Opie, żyją z ciotką Andy’ego w Północnej Karolinie. Z braku śledztw do rozwiązania, Andy spędza większość swojego czasu na filozoficznych rozmyślaniach i uspokajaniu kuzyna – Barney’a – który pełni rolę zastępcy szeryfa.


All in the Family (1971)

Archie Burker to świętoszkowaty mąż i ojciec z klasy robotniczej, który mocno trzyma się swojego światopoglądu. Z powodu poglądów ściera się z niemal każdym spotkanym człowiekiem, szczególnie ze swoim szwagrem o imieniu Mike.


M*A*S*H (1972)

Przez wielu uważany za najlepszą komedię wszech czasów, M*A*S*H* opowiada historię nietypowego amerykańskiego szpitala polowego podczas wojny w Korei. By przetrwać koszmar wojny lekarze robili co w ich mocy, chcąc oderwać myśli od brutalnej rzeczywistości.


Hotel Zacisze (1975)

Basil Fawlty, niecierpliwy i nerwowy mężczyzna oraz jego spokojna żona Sybil prowadzą hotel na prowincji. Oprócz nich głównymi osobami są recepcjonistka Polly oraz hiszpański kelner Manuel, który jak można było usłyszeć w jednym z odcinków „został zatrudniony dlatego, że jest tani i skory do nauki”. Gdy dodamy do tego stałego gościa hotelu – przygłuchego staruszka zwanego majorem, który ciągle domaga się gazet, mamy obraz hotelu, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie.


’Allo ’Allo! (1982)

Słynna farsa z okresu II wojny światowej. René (Gorden Kaye), właściciel kawiarni w małym francuskim miasteczku, żyje dobrze z miejscowym niemieckim komendantem Kurtem von Strohmem (Richard Marner). Jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy francuski ruch oporu w osobie Michelle (Kirsten Cooke) zamierza u niego ukryć dwóch angielskich lotników.


Zdrówko (1982)

Sam Malone, była gwiazda futbolu, prowadzi mały bar, gdzie Norm, Cliff, pan Frasier oraz inni stali goście spędzają kilka godzin dziennie na rozmowach o swoich problemach. Wyśmiewają się czasem z innych i z siebie, ale gdy trzeba, zawsze pomogą. To bar, w którym każdy zna się z imienia.


Police Squad! (1982)

Frank Drebin (Leslie Nielsen) jest detektywem pracującym w specjalnym oddziale policji. Wraz ze swoim szefem, kapitamem Edem Hockenem (Alan North) rozwiązują kryminalne zagadki w sześciu prześmiesznych odcinkach.


Kontynuuj czytanie zestawienia na następnej stronie!


Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze