Nucleum – premiera gry już 8 maja!

Przemysłowcy w epoce nowej energii!

Gdy Elsa von Frühlingfeld użyła niedawno wyizolowanego pierwiastka uranu do podgrzania słoika z wodą, a uzyskaną parę wykorzystała do zasilenia silnika w procesie, który nazwała „atomizacją”, zapoczątkowała nową erę energii. Jej urządzenie, nazwane nucleum, sprawiło, że Saksonia stała się europejską potęgą nauki i inżynierii. Teraz, pokolenie później, wynalazcy, inżynierowie i przemysłowcy gromadzą się na saksońskim dworze, aby walczyć o przywództwo podczas nowej rewolucji przemysłowej. A Ty staniesz na jej czele!

Zobacz również: Zwierzaki Żądne Władzy – recenzja gry karcianej. List miłosny w wersji zwierzakowej

Nucleum jest złożoną grą o rozbudowie sieci przemysłowych wymagającą planowania i reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację na mapie. W każdej turze gracz zagrywa płytkę akcji na swoją planszę albo na mapę, albo przeprowadza doładowanie. Łącz miasta, aby stawiać i zasilać budynki za pomocą nucleum i uranu z wybudowanych przez siebie kopalni. Wypełniaj kontrakty i wynajduj nowe technologie, prowadząc swoją wyjątkową frakcję do sukcesu i zaspokajając ambicje króla. Zostań najlepszym przemysłowcem w nowej erze!

nucleum


Podstawowe informacje:

Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60-150 min.
Kategoria: strategiczne
Mechanika: budowanie tras, rozwój technologii, płytki akcji


Elementy:

2 instrukcje
8 pomocy graczy
dwustronna plansza główna
plansza boczna
4 dwuwarstwowe plansze graczy
4 plansze eksperymentów
28 kart
kość
ponad 350 tekturowych elementów
72 pionki robotników
24 kostki uranu
24 znaczniki sukcesu
16 żetonów turbin
12 znaczników dochodu
5 znaczników warunków końca gry
4 znaczniki nucleów
4 znaczniki punktacji

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze