NextFest 2024  – relacja z festiwalu

NextFest Music Showcase & Conference 2024 już za nami. To były 3 intensywne dni bogate w dużą dawkę polskiej muzyki. Festiwal ten wyróżniają koncerty debiutantów, artystów jeszcze przed wielką karierą oraz tych, których przedstawiać nie trzeba.

Pierwszego dna festiwalu wystąpił m.in. Patryk Skoczyński, który zachwyca swoim talentem wokalnym. Swoimi popowymi piosenkami sprawił, że w klubie nie było osoby, która nie została porwana do tańca. Zaraz po Patryku wystąpiła Wolska, czyli Dziewczyna z sąsiedztwa, która pomimo, że niedawno wydała debiutancką płytę może poszczycić się wieloma milionami odtworzeń w serwisach streamingowych. Po Wolskiej przyszedł czas na Magdę Sałatę, czyli artystkę o pseudonimie SaMa. Co ważne, był to pierwszy koncert Magdy, chociaż nie było po niej tego widać. Taneczne kawałki sprawiły, że każdy świetnie się bawił do prezentowanej muzyki.

Zobacz równieżWOLSKA – WOLSKA – recenzja płyty

Na głównej scenie w tym dnu wystąpiła Kaśka Sochacka, artystka kompletna, która swoim aksamitnym głosem i spokojnymi aranżacjami zebrała na Placu Wolności w Poznaniu wielki tłum fanów. Oczywiście ku uciesze zebranych, nie zabrakło największych hitów Kaśki.

Drugi dzień obfitował w wiele koncertów. Serca słuchaczy zdobyła m.in. Sara James, której talent sprawił, że w tym dniu mówiono tylko o niej. Na scenie ZAIKS-u zabłysnęła też Lotta, która zabrała widzów w kosmos swoją muzyką, ale i energią. W tym dniu wystąpił również duet Karaś/Rogucki, a chętnych na zobaczenie ich koncertów było tak wielu, że przed wejściem do wielkiej sali ustawiła się długa kolejka czekających na możliwość uczestniczenia w tym show. Oprócz ich największych hitów, można było usłyszeć świetnie zcoverowane Zaopiekuj się mną. Głowna scena zapłonęła dzięki Małgorzacie Ostrowskiej, na którą czekało wielu uczestników festiwalu pomimo niesprzyjającej pogody. Chłód i deszcz również nie przeszkadzał fanom Vito Bambino. Artysta zaczarował publiczność już od pierwszych dźwięków.

Zobacz również: Najciekawsze koncerty 2024 roku w Polsce. Metallica, Justin Timberlake, Rod Stewart i więcej!

Trzeci dzień nie mniej niż pozostałe obfitował w różnorodne dźwięki utalentowanych artystów. Blues rockowy klimat nadał Tomek Ziętek, który wystąpił ze swoim materiałem z płyty Some Old Songs. Livka to młoda artystka, która pracuje nad debiutanckim materiałem, a zapełniła klub, w którym występowała po brzegi. Spokojny i nastrojowy klimat niewątpliwie przypadł do gustu słuchaczom.  W tym dniu swój koncert miała Agata Karczewska, która gra i śpiewa jakby urodziła się w USA i wychowała na muzyce country, a przy tym robi to wyśmienicie. Dla fanów muzyki gitarowej wystąpił zespół Dziwna Wiosna, który nie bierze jeńców. Mocne, charakterne dźwięki to ich drugie imię. Główną sceną w tym dniu zawładnęła Kasia Lins, która swoim romantycznym mrokiem porwała poznańską publiczność. Jednak bracia Kacperczyk swoją energią zmietli scenę z mapy Poznania. Wykonali swoje najpopularniejsze numery, a sposób w jaki to zrobili dowiódł, że pomimo młodego wieku Polska powinna ich usłyszeć. Jednym z ostatnich koncertów na festiwalu był występ Łąki Łan, czyli projektu, który wraca po chwilowej przerwie. Panowie zrobili mega show i z całą pewnością godnie zakończyli NextFest Music Showcase & Conference 2024.

Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze