Jutro startuje przedsprzedaż planszówek od wydawnictwa Galakta

Już jutro o 12:00 rozpocznie się wielka przedsprzedaż nowych tytułów wydawnictwa Galakta.

Wśród gier, które będziemy mogli nabyć przedpremierowo będą: A.D.E.L.E., Znak Starszych Bogów: Omeny Faraona, Władca Pierścieni:  Wyprawa do Góry Przeznaczenia, Terrorscape z dodatkami, Małe Epickie Zombie i Wojna o Pierścień: Królowie Śródziemia.

Zobacz również: Status 7 – recenzja komiksu. CyberWawa w natarciu

Premiera trzy pierwszych tytułów będzie miała miejsce 19.06.2024 r. a przedpremierowo będzie można kupić te tytuły na Pyrkonie. Natomiast pozostałe trzy gry będą miały premierę pod koniec czerwca.

Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami fabularnymi wymienionych wcześniej gier.


A.D.E.L.E. 

W ADELE wszyscy gracze (z wyjątkiem jednego) wcielają się w członków załogi, którzy próbują znaleźć przedmioty niezbędne do ukończenia jednej z dwóch misji: wyłączenia ADELE lub ucieczki ze statku. Ostatni gracz wcieli się w rolę zbuntowanej SI, która próbuje im w tym przeszkodzić.

Obie misje wymagają dostarczenia określonych przedmiotów do wskazanych miejsc na statku. Każdy z członków załogi posiada tylko szczątkową wiedzę na temat tego gdzie należy zanieść każdy z nich. Wszyscy muszą ze sobą ściśle współpracować, aby znaleźć i dostarczyć we właściwe miejsce każdy z tych przedmiotów, jednocześnie strzegąc tych informacji przed ADELE. Wypełnienie każdej z dwóch misji wymaga również spełnienia określonego dla niej warunku. Jeżeli wcześniej skończy się czas lub któryś z członków załogi zginie, ADELE odnosi zwycięstwo.

ADELE - Galata


Władcy Pierścieni: Wyprawa do Góry Przeznaczenia:

Misja Froda, polegająca na zniszczeniu Jedynego Pierścienia w ogniu Góry Przeznaczenia, jest pełna niebezpieczeństw. Na szczęście podczas wyprawy może on liczyć na pomoc swoich wiernych sojuszników. Współpracujcie i właściwie wybierajcie kości, aby poruszać pionkami członków Drużyny Pierścienia po bogato ilustrowanej planszy Śródziemia. Czy Frodo zdoła dotrzeć do Góry Przeznaczenia, nim wyczerpie się jego odwaga? W tej kooperacyjnej grze planszowej wszyscy wspólnie wygrywacie lub przegrywacie.

Rozgrywka pozwoli wam wziąć udział w niebezpiecznej wyprawie, jaką musiał odbyć Frodo, aby wrzucić Jedyny Pierścień w ogień Góry Przeznaczenia i dzięki temu zdławić mroczną moc Saurona. Dołączcie do wiernych towarzyszy dzielnego hobbita i prowadźcie Drużynę Pierścienia przez krainy Śródziemia. Przemierzajcie miejsca znane z Władcy Pierścieni i strzeżcie się okrutnych Nazgûli. Czy pomożecie Frodowi wypełnić jego misję, a może będziecie świadkami jak Jedyny Pierścień złamie jego wolę? Podejmiecie wyzwanie? Wspólnie wygracie, jeżeli Powiernicy Pierścienia dotrą do Góry Przeznaczenia.

Galakta
fot: mat. prasowe

ZSB: Omeny Faraona

Ekspedycja do Egiptu, mająca na celu zbadanie odmętów Bezświetlnej Piramidy, nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Być może opowieści o Czarnym Faraonie to tylko bujdy… a być może zapomniane komory istotnie skrywają upiorne tajemnice, których lepiej nie wydobywać na światło dzienne…

Rozszerzenie Omeny Faraona przeniesie badaczy do pełnych zgiełku placów targowych Kairu, gdzie poczynią przygotowania do swojej wyprawy, następnie wyruszą oni do królewskiej nekropolii w Dahszur, gdzie antyczne zło usiłuje powrócić do świata żywych. Sześciu nowych badaczy będzie zdobywać potężne Relikty, które pomogą im w odparciu ciemności ziejącej z ukrytych komór piramidy. Rozszerzenie zawiera również nowych Sprzymierzeńców, potwory i talię Mitów.


Małe Epickie Zombie

Przez kraj przetoczyła się plaga zombie, a zmarli nie chcą zaznać spoczynku. Uwięziona w centrum handlowym Echo Ridge niewielka grupa ludzi z różnych środowisk musi ocalić świat. Niezbędna im będzie chłodna kalkulacja (i nabita broń), gdyż na ich drodze stanie horda nieumarłych. Przy odrobinie sprytu i kilku celnych strzałach w głowę, być może uda im się wypełnić zadanie i ujść z życiem… Inaczej skończą jako danie główne.

Jako gracze ludzie poruszajcie się waszymi postaciami po centrum handlowym, zabijajcie zombie, wykonujcie akcje z pomieszczeń i zbierajcie niezbędne do zrealizowania celów przedmioty. Każda postać posiada swoją wyjątkową zdolność, która zapewni Wam przewagę! Uważajcie jednak, gdyż gracz zombie (lub w przypadku niektórych trybów – automa) tylko czeka na najmniejszy błąd z Waszej strony, a każda zabita postać zasili jego szeregi jako zombie z równie potężnymi i unikatowymi zdolnościami! W Małe Epickie Zombie zagracie zarówno rywalizacyjnie, jak i kooperacyjnie (a nawet solo!).

fot: mat. prasowe

Wojna o Pierścień: Królowie Śródziemia

Wiele lat przed Wojną o Pierścień, Władca Ciemności Sauron podstępem próbował nagiąć wolę królów i władców Wolnych Ludów. Przygotowując się do podboju pragnął ich osłabić, lub zamienić w bezwolne marionetki. Wraz z nastaniem wojny, królowie dzielnie opierali się Mrocznemu Władcy, lecz w wielu z nich zaszczepiona skaza okazała się zgubna.

Rola władców Wolnych Ludów i ich słabości są osią Królów Śródziemia, trzeciego dodatku do Wojny o Pierścień. Rola, jaką odegrali w tej historii, została znacznie poszerzona dzięki nowym figurkom, które ożywią postaci takie jak Theoden, Denethor, Dain, Brand i Thranduil. Dodatek ten wprowadzi również dodatkowe zasady oblężeń, w tym figurki machin oblężniczych, oraz nowe jednostki dla armii Cienia.

Galakta
fot: mat. prasowe

Terrorscape

W Terrorscape gracze wcielają się w role ocalałych, którzy muszą uciekać i kryć się przed zabójcą, lub samego zabójcy, polującego na swoje ofiary! Podczas gry ocalali będą kryć się przed wzrokiem zabójcy, używać przydatnych przedmiotów, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie i ostatecznie uciec. Z kolei zabójca usiłuje wytropić ocalałych przy pomocy swoich bezlitosnych zdolności.

Dzięki różnorodności zabójców i ocalałych każda rozgrywka będzie wyjątkowa! Każda postać posiada własne umiejętności i inny styl gry. Zabójcy, miłego polowania! Ocalali, przechytrzcie swojego przeciwnika!

Galakta


Źródło grafiki głównej: mat. prasowe
Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze