Scorchlands opuszcza wczesny dostęp już 25 lipca

Czas na kolejny krok w przygodzie, którą jest tworzenie Scorchlands. Jakub Rogalski – niezależny twórca i założyciel studia Ringlab oraz wydawca –Star Drifters – po ponad roku, który produkcja spędziła we wczesnym dostępie, oddają w ręce graczy wersję 1.0.

Scorchlands to gra strategiczna opowiadająca o losach ptasiego ludu Giwi, który od lat marzył o kosmicznych podróżach. Nie zważając na wszelkie przeciwności, odważne ptaki w końcu zdecydowały się zorganizować wyprawę badawczą na księżyc Helia. By ekspedycja się powiodła, Giwi będą musieli wznieść kilka osad na nieprzyjaznej powierzchni obcego świat. Terraformacja będzie możliwa nie tylko przy użyciu dostępnej technologii, ale i magii. Dzięki ich staraniom pustynny krajobraz księżyca zastąpiony zostanie przez łąki, lasy i jeziora.

Zobacz również: Paper Mario: The Thousand Years Door – recenzja gry

Oczywiście, wraz z premierą pełnej wersji w Scorchlands pojawi się dodatkowa zawartość. Twórcy wykonali wszystkie cele, które postawili przed samą jeszcze w dniu debiutu gry we wczesnym dostępie, czemu towarzyszyło wiele mniejszych, ale równie kształtujących tytuł, aktualizacji. Z pełną listą zmian można zapoznać się tutaj, a do najważniejszych z pewnością należą:

  • Szybsze budowanie i relokacja budynków – kolonizacja powierzchni księżyca Helia przybrała na dynamice. Od teraz wszystkie budynki będą powstawać zdecydowanie szybciej, a gracze otrzymają możliwość relokacji postawionych budynków lub wymieniania ich pomiędzy koloniami.
  • Nowe modele – wraz z premierą pełnej wersji wiele modeli zostało poprawionych i ulepszonych, dzięki czemu zarówno wioska, jak i jej mieszkańcy wyglądają jeszcze lepiej.
  • Wsparcie dla kontrolerów – w Scorchlands będzie można zagrywać się przy pomocy kontrolerów, a twórcy zadbali, by było to komfortowe, w czym pomoże specjalne menu obrotowe.
  • Osiągnięcia – Ringlab przygotowało aż 20 różnorodnych osiągnięć, a zdobycie wszystkich z nich będzie satysfakcjonującym wyzwaniem.

Zobacz również: Indika – recenzja gry. Dzieci Bułhakowa

Pomimo tego, że Scorchlands opuści wczesny dostęp 25 lipca, nie oznacza to końca prac nad rozwojem gry. Twórcy mają w planach chociażby dodanie kolejnych 21 lokalizacji.


Źródło: materiały prasowe (Better Gaming Agency)
Fot. główna: materiały promocyjne (Star Drifters)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze