Landman – kolejny serial Taylora Sheridana wyląduje na SkyShowtime

Długo wyczekiwany serial Landman będzie miał premierę w SkyShowtime 20 listopada. Pierwszy sezon wystartuje z dwoma premierowymi odcinkami, a następnych osiem będzie można oglądać co tydzień w środy.

Serial Landman, czyli kolejną już produkcję nominowanego do Oscara Taylora Sheridana,  realizuje MTV Entertainment Studios, 101 Studios i wytwórnię Sheridana – Bosque Ranch Productions. Główną rolę zagrał laureat Oscara Billy Bob Thornton,

Zobacz również: Lawmen: Bass Reeves- recenzja serialu. Czy jest to western, na jaki czekaliśmy?

Landman
Fot. SkyShowtime

Osadzony w nowo powstałych miasteczkach zachodniego Teksasu serial to współczesna opowieść o poszukiwaniu szczęścia w świecie platform wiertniczych. Fabuła opiera się na 11-odcinkowym podcaście Boomtown. To historia opowiadana z dwóch perspektyw – pracowników naftowych i nieokrzesanych miliarderów, którzy spowodowali przewrót mający zmienić klimat, gospodarkę oraz geopolitykę.

Oprócz Billy’ego Boba Thorntona w serialu zagrali: Ali Larter, Michelle Randolph, Jacob Lofland oraz Kayla Wallace. Pojawiają się także James Jordan, Mark Collie oraz Paulina Chávez i Demi Moore. Gościnnie w serialu wystąpili: Jon Hamm, Andy Garcia i Michael Peña.

Zobacz również: Special Ops: Lioness – recenzja serialu. Wojna w odcieniach szarości

Producentami wykonawczymi serialu są: Taylor Sheridan, David C. Glasser, David Hutkin, a także Ron Burkle. Oprócz nich tę funkcję sprawują też Bob Yari, Christian Wallace oraz Geyer Kosinski, Michael Friedman i Stephen Kay. Rolę producentów wykonawczych pełnili za tym Dan Friedkin i Jason Hoch oraz J.K. Nickell i Megan Creydt. Peter Feldman jest współproducentem wykonawczym. Serial dystrybuowany jest przez Paramount Global Content Distribution.

Landman to kolejna propozycja w powiększającej się kolekcji produkcji Taylora Sheridana dostępnych w SkyShowtime. Znajdują się w niej m.in. seriale: 1883, 1923, Special Ops: Lioness, Mayor of Kingstown, Tulsa King, Lawmen: Bass Reeves oraz pięć sezonów Yellowstone.

Fot. główna: SkyShowtime.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze