Humorystyczna piątka – filmy, które uchronią cię przed nieoczekiwaną wizytą

Sobotni, jesienny wieczór. Przygotowane ulubione przekąski i ciepła herbatka. Już zabierasz się do oglądania ulubionego filmu lub serialu, aż tu nagle słyszysz dzwonek do drzwi. Twoi znajomi postanowili zrobić ci „miłą” niespodziankę i wpadli do ciebie z niezapowiedzianą wizytą. Jak uchronić się przed takimi sytuacjami? Oto filmy, które pomogą ci ustrzec się nieoczekiwanej wizyty, nie tylko znajomych.


1. The Ring (2002)

the ring

Zobacz również: Humorystyczna piątka – filmy, które musisz obejrzeć zanim zdecydujesz się na dziecko

Zastanawiasz się co sprawia, że stajesz się najczęstszym celem odwiedzin twoich znajomych? Myślisz, że to efekt twojego uroku osobistego i fakt bycia prawdziwą duszą towarzystwa? Niestety nie. The Ring pozbawi cię złudzeń i zrozumiesz, że wcale nie chodzi tutaj tylko o ciebie.

Wśród ludzi krąży legenda o tajemniczej kasecie wideo, której obejrzenie skutkuje śmiercią w niewyjaśnionych okolicznościach. O sprawie dowiaduje młoda dziennikarka Rachel Keller. Choć kobieta początkowo dość sceptycznie podchodzi do całej historii, to kiedy dokładnie tydzień po obejrzeniu kasety ginie czwórka nastolatków postanawia rozwikłać jej tajemnice. Reporterka odnajduje kasetę i ogląda ją. Po chwili odbiera telefon, który informuje ją że umrze za siedem dni. Wkrótce odwiedzi ją pewna czarnowłosa dziewczynka…

Wniosek płynący z filmu jest oczywisty. Aby zniwelować do minimum możliwość nieoczekiwanych odwiedzin musisz jak najszybciej pozbyć się swojego telewizora. Czytaj książki, chyba nikt „nie wyjdzie” poczytać ich razem z tobą.


2. Nieznajomi (2008)

nieznajomi

Zobacz również: Humorystyczna piątka – filmy, które wspomogą twoją dietę

A może tak rzucić wszystko i… wyjechać poza miasto? Jak pokazują Nieznajomi, to także nienajlepszy pomysł na odrobinę spokoju.

Młoda para spędza romantyczny wieczór w letnim domku w uroczej okolicy na odludziu. Mają wszystko co potrzeba im do szczęścia – świece, szampan, płatki róż i siebie nawzajem. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo. W środku nocy rozlega się pukanie do drzwi. Zaskoczeni kochankowie otwierają drzwi, pod którymi zastają młodą dziewczynę z pytaniem – Jest Tamara? – To dopiero początek ich koszmaru.

Jak się okazuje ucieczka poza miasto może tylko narazić cię na odwiedziny nieznajomych osób. Tak więc jeśli ktoś przez pomyłkę trafi pod twoje drzwi nie daj się nabrać, ponieważ może chcieć wraz z przyjaciółmi dołączyć się do twojej romantycznej kolacji.


3. Funny games (1997)

funny games

Zobacz również: TOPka Pułkownika Żbika – 5 najlepszych kanałów o filmach na YouTube #2

Funny Games to kolejny przykład na to, że z pozoru niewinne odwiedziny mogą przerodzić się w całonocną posiadówkę do białego rana. Nawet wtedy, kiedy pretekstem odwiedzin jest chęć pożyczenia kilku jajek.

Małżeństwo – Georg i Anna – wraz z małym synkiem, przyjeżdża na zasłużony urlop do swojego domku nad jeziorem. Zaraz po przyjeździe Georg wraz z synem zajmuje się wodowaniem żaglówki. W międzyczasie Anne odwiedza pewien młody mężczyzna, który chce pożyczyć jajka dla zaprzyjaźnionych sąsiadów. Wkrótce dołącza do niego jego arogancki przyjaciel – oboje nie chcą opuścić domu małżeństwa, a próba wyrzucenia ich rozpoczyna falę przemocy wymierzoną w niewinna rodzinę.

Każdy ma sąsiada, który od czasu do czasu wpada pożyczyć coś drobnego. Niestety często kończy się to wspólną kawą bądź herbatą, przez co często musimy zweryfikować nasze plany. Dlatego skorzystajmy z przesłania jakie niesie Funny Games i kiedy następnym razem odwiedzi cię ktoś z podobną prośbą, grzecznie odmów i zarygluj drzwi – tak na wszelki wypadek.


4. Czwarty stopień (2009)

czwarty stopien

Zobacz również: Invasion – zwiastun serialu sci-fi od Apple TV+

A co jeśli jesteś codziennie odwiedzany, jednak nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy? Jak to sprawdzić i jak temu zaradzić? Czwarty stopień być może odpowie na te pytania.

Akcja filmu toczy się w odciętym od cywilizacji miasteczku Nome na Alasce. Od kilkudziesięciu lat bez śladu przepada tutaj bardzo duża liczba mieszkańców. Tajemnicy nie udało się rozwikłać miejscowym służbom, jak i FBI. W tym czasie psycholog dr Abigail Tyler rozpoczyna nagrywać swoje sesje z pacjentami, którzy cierpią na niespotykany rodzaj traumy. Co ciekawe, podczas hipnozy pacjenci opowiadają o dziwnych istotach, pojawiających się w ich wizjach pod postacią sowy.

Nawet jeśli myślisz że nie masz problemu z niezapowiedzianymi wizytami, upewnij się że w twojej okolicy nie ma żadnych sów. Jak pewien czas temu trafnie zauważył David Lynch – The owls are not what they seem.


5. Mother! (2017)

mother

Zobacz również: Horizon Zero Dawn: Raróg, tom 1 – recenzja komiksu. Disney, to Ty?

Ostatnia pozycja skierowana jest do mieszkających wspólnie par. Na pewno zdarzają się sytuacje, kiedy chcesz spędzić  wieczór tylko z ukochaną osobą, a twoje plany spełzają na niczym w związku z nieoczekiwaną wizytą. Mother! to doskonały przykład, ukazujący czym skutkować mogą takie odwiedziny.

Małżeństwo wiedzie wspólnie spokojne życie na wsi, z dala od wielkomiejskiego szumu. Ona zajmuje się domem, a on stara się odnaleźć utraconą wenę twórczą. Pewnego dnia u drzwi ich domu pojawia się lekarz, który niedawno rozpoczął pracę w pobliskim szpitalu. Mężczyźni przypadają sobie do gustu, a kobieta nie ma nic przeciwko temu aby lekarz nocował u nich w domu. Wszystko zmienia się kiedy następnego dnia dołącza do niego jego znajoma. Od teraz gospodyni ma coraz większe wątpliwości co do zamiarów swoich gości.

Mother! udowadnia, że kameralne spotkanie przy szklance whiskey może skończyć się kilkudniową libacją. Tak więc mężczyźni, jeśli wasza kobieta mówi że goście powinni już iść, to zaufajcie jej intuicji. W przeciwnym wypadku może skończyć się to iście dantejskimi scenami.

Maksymilian Sikorski

Kinematograficzny boomer. Superbohaterskie kino omija szerokim łukiem, racząc się kolejnymi filmami ubiegłego wieku. Ponadto nałogowy konsolowiec, który większość czasu spędza na wymachiwaniu mieczem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze