Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę na planie filmu Rust

W Nowym Meksyku na planie filmu Rust doszło do śmiertelnego wypadku. Alec Baldwin, znany między innymi z Polowania na Czerwony Październik,  prawdopodobnie przypadkowo postrzelił dwie osoby. 42 letnia Hayna Hutchins, operatorka kamery, zginęła w University of New Mexico w wyniku odniesionych obrażeń. Ranny został również reżyser, 48 letni Joel Souza.

W Bonanza Creek Ranch w Santa Fe (Nowy Meksyk, USA) doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas kręcenie nowego westernu Joela Souza, Rust, śmiertelnie postrzelono operatorkę i zraniono samego reżysera. Do incydentu doszło za sprawą wystrzelenia rekwizytu. Za wypadek odpowiedzialny jest znany aktor, Alec Baldwin.

Zobacz również: Diuna – kontynuacja niemal pewna!

O godzinie 13:50 czasu lokalnego biuro szeryfa odebrało zgłoszenie dotyczące incydentu. Jak podaje „Santa Fe New Mexican”, Alec Baldwin został przesłuchany przez śledczych. Według doniesień lokalnych mediów aktor ze łzami w oczach stał pod biurem szeryfa. Nikogo w związku ze sprawą nie aresztowano. Wstępnie uznano, że aktor nie był świadomy, z jakiego typu amunicji właściwie strzela. Według doniesień Deadline, w broni znajdowała się ślepa amunicja, a ktoś z planu odbezpieczył broń. Na ten moment nie wiadomo, czy rekwizytor zamienił amunicję w broni, czy też posiadała ona jakąś wadę. Nie wniesiono również żadnych zarzutów. Śledczy dalej czynnie prowadzą śledztwo, a ekipa współpracuje z władzami, dzieląc się zeznaniami, a prace a planie filmowym wstrzymano.

Zobacz również: Zemsta rewolwerowca – western z Idrisem Elbą na pierwszym zwiastunie

Rust to western, który reżyserowany jest przez Joela Souza. Alec Baldwin gra w nim główną rolę, jak i pełni rolę współproducenta. Film opowiadać ma historię tytułowego Rusta, który to ucieka ze swoim 13-letnim wnukiem przed prawem. Chłopak zostaje skazany na powieszenie za przypadkowe morderstwo.

Żródło: Deadline

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze