Gael García Bernal jako wilkołak w MCU

Plotki odnośnie tego projektu pojawiły się już w sierpniu i wzbudziły nie lada zainteresowanie. Nie dość, że Disney planuje wypuścić special z okazji Halloween, to jeszcze bierze na warsztat dość nieoczywistą postać. Chodzi oczywiście o miniserial Werewolf by Night, w którym rolę tytułową zagra Gael García Bernal.

Z perspektywy pisania tego newsa minęły cztery dni od Halloween. Najwidoczniej jednak nowości ze świata grozy nie będą nas opuszczać jeszcze przez parę chwil. Tym bardziej zadowoleni powinni być ci, którzy prócz horrorów miłują sobie MCU, gdyż przyszłoroczny halloweenowy special Werewolf by Night zyskał aktora, który zagra rolę tytułową. Będzie nim Gael García Bernal.

Zobacz również: Ostatniej nocy w Soho – recenzja filmu. Kuuurła, kiedyś to było

Gael García Bernal pojawiał się w takich produkcjach jak Old od M. Night Shyamalana, czy kultowym w latynoskich kręgach i docenionym na świecie filmie I Twoją Matkę Też w reżyserii Alfonso Cuaróna. Projekt trafi na Disney+ w Halloween 2022 roku.

Serial ma opierać się luźno na komiksie od Marvel Comics. Pierwszy zeszyt Werewolf by Night ukazał się w 1972. Opowiada on o losach antybohatera, Jacka Rusella, który przemienia się w wilkołaka, zyskując nadludzką siłę, szybkość i wyostrzone zmysły. Po jakimś czasie od swojego debiutu połączył siły z innym bohaterem, który również ma otrzymać swój własny serial MCU. Mowa o serialu Moon Knight. Tymczasem kilka godzin (z perspektywy pisania) dzieli nas od premiery kinowej filmu Eternals, który to również osadzony jest w uniwersum Marvela.

Zobacz również: The Eternals to jak na razie najgorzej oceniany film Marvela

Źródło: The Wrap

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze