Festiwal Polskich Filmów Fabularnych z datą na rok 2022

Na pewno są wśród nas prawdziwi zjadacze kina. Jeżeli ktoś lubi pojawiać się na festiwalach filmowych, na pewno nieraz był na tym organizowanym w Gdyni. Przy okazji podsumowania tegorocznej imprezy, organizatorzy postanowili podzielić się terminem 47 edycji imprezy. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dalej zgodnie z tradycją.

Poprzednia edycja zakończyła się 25 września 2021 roku. We wszystkich wydarzeniach organizowanych z okazji festiwalu udział wzięło aż 43 000 widzów. Co więcej, liczba ta blednie przy ilości osób, które postanowiły zgłębiać festiwalowe atrakcje online. Tutaj naliczono ponad 100 000 zainteresowanych! Mamy tu więc do czynienia z wielkim sukcesem imprezy. Dopomóc mogła oczywiście roczna przerwa spowodowana pandemią, jednak nie ma co ujmować wielkiego sukcesu organizatorom.

Zobacz również: Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków od 17 listopada w całej Polsce. Co w programie?

Fot. Tadeusz Mirosz

W podanych informacjach odpowiedziano również na bardzo ważne pytanie. Czy w przyszłym roku Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni się odbędzie i jeżeli tak, to czy tradycyjnie będzie to we wrześniu? Odpowiedź oczywiście jest jasna – tak! Jak podali organizatorzy, festiwal odbędzie się między 12 a 17 września 2022 roku.

Zobacz również: OSCARY 2021 – podsumowanie gali. Piękna katastrofa

W tegorocznym festiwalu główną nagrodę, czyli prestiżowego Złotego Lwa, zdobył film Wszystkie Nasze Strachy w reżyserii Łukasza Ronduda. Film ten opowiada historię o aktywiście społecznym i katoliku. Próbuje on za pomocą swojego autorytetu przekonać mieszkańców swojej wsi, że kościół jest miejscem dla każdego człowieka, niezależnie od jego poglądów, czy orientacji. W głównej roli zobaczyć możemy zjawiskowego Dawida Ogrodnika. Film będzie miał swoją oficjalną premierę już dziś!

Źródło: Festiwal Gdynia

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze