Disco Elysium – Gra otrzyma polską lokalizację!

Jeżeli jesteście fanami gier RPG, zapewne słyszeliście o Disco Elysium. Gra zebrała fantastyczne recenzje i uznanie graczy. I nawet mimo popularności w naszym kraju, gra do tej pory nie otrzymała polskiej lokalizacji. Wygląda jednak na to, że sytuacja ta niedługo ulegnie zmianie.

Disco Elysium to gra estońskiego studia ZA/UM. Niemal z miejsca obsypana świetnymi recenzjami, produkcja nie umknęła też uwadze graczy. Także Ci polscy nie ukrywali zachwytów, choć z jednym zastrzeżeniem. Sama gra ma dość wysoki próg wejścia przez miejscami skomplikowany język (który trudność potrafi sprawić nawet tym, którzy angielskim posługują się na co dzień). Dlatego też dla Polaków tym trudniej było w pełni zagłębić się w ten bogaty świat i ciekawe rozwiązania. Jak się okazuje, Firma Koch Media w końcu spełni długie błagania graczy.

Zobacz również: Dead by Daylight ssie, ale wielu w to gra, bo nie ma wyboru

Disco Elysium jest powoli lokalizowane na innych rynkach, jednak polscy gracze musieli długo poczekać na swoją kolej. Jak podaje firma Koch Media, w zeszłym roku polska lokalizacja z 25 tysiącami głosów zajęła 3 miejsce na liście lokalizacji. To wiele mówi o zainteresowaniu tak przecież niszową grą.

Kij zawsze ma jednak dwa końce. Polska lokalizacja gry wiąże się jednocześnie z opóźnieniem jej wersji pudełkowej na konsolach. Disco Elysium: The Final Cut zadebiutuje 9 grudnia (a nie jak wcześniej zapewniano, 9 listopada). Wraz z premierą zostanie udostępniony patch z polską lokalizacją gry.

Zobacz również: F.I.S.T. – recenzja gry. Królikiem z mecha-łapą, raz w lewo, raz w prawo

Disco Elysium: The Final Cut Adv.
Fot. Materiały prasowe

Za produkcję przyjdzie nam zapłacić 179,99. Użytkownicy Playstation 5 oraz XBOX Series S/X otrzymają darmową aktualizację do ich wersji konsol. W środku prócz samej gry znajdziemy plakat wraz z kodem. Ten umożliwi nam dostęp do 190-stronicowego artbooka w wersji cyfrowej.

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze