Ridley Scott potwierdza seriale w świecie Aliena i Blade Runnera!

Niektórzy mają taką renomę w Hollywood, że wystarczy wymienić ich nazwisko, by publiczność poszła tłumnie do kina. Jednym z takich właśnie twórców jest Ridley Scott. Reżyser takich hitów jak Gladiator, czy Marsjanin potwierdził prace nad serialami na podstawie jego innych dwóch kultowych marek. Alien oraz Łowca Androidów zobaczymy niedługo jako produkcje telewizyjne.

Ridley Scott ostatnio stara się, by było o nim głośno. Udzielił ostatnio wywiadu, w którym krytykował obecny stan filmów superbohaterskich, a o wypowiedzi w mediach zrobiło się bardzo głośno. Reżyser trafił do jednego wora z Martinem Scorsese i innymi twórcami, otwarcie krytykującymi Marvela (choć trzeba rzec, że mniej słusznie). Kując żelazo, póki gorące, legenda kina postanowiła podzielić się paroma szczegółami na temat seriali, na podstawie jego kultowych produkcji. Chodzi oczywiście o Łowcę Androidów i Obcego.

Zobacz również: Ostatni pojedynek – recenzja filmu. Czyż nie dobija się kobiet?

Podczas wywiadu z BBC, promującego jeden z jego ostatnich filmów House of Gucci, Ridley Scott potwierdził pracę nad serialem Blade Runner. Całość ma być podzielona na 10 części i trwać około 10 godzin. Na temat drugiego projektu można było dowiedzieć się kilku rzeczy już parę miesięcy temu. Za produkcję odpowiada FX. Showrunnerem serialu zostanie Noah Hawley, odpowiedzialny za takie produkcje telewizyjne jak FargoKości, czy Legion. Ridley Scott podzielił się z nami informacjami na temat także tej produkcji. Całość ma trwać od 8 do 10 godzin, a pracę nad fabułą pierwszego odcinka już trwają. Co ciekawe, całość dziać się ma pierwszy raz w historii serii na Ziemi.

Zobacz również: Ghostbusters: Afterlife – recenzja filmu. – Przestań uganiać się za duchami

Kiedy przyjdzie nam zobaczyć te dwie ciekawe produkcje? Tego niestety nie wiemy. Nie ma jednak tego złego. Ten rok być może będzie stał pod patronatem Ridleya Scotta. Jest tak, ponieważ twórca przygotował w tym roku dla widzów aż dwa filmy! Jeden z nich to Ostatni Pojedynek, którego recenzję możecie przeczytać tutaj. Drugi to House of Gucci, który będzie miał swoją premierę już w tym tygodniu, 26 listopada.

Źródło: Variety

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze