Gothic Remake – Twórcy rozwijają grę na wszystkich frontach

Trudno o bardziej polską grę, która jednocześnie polska nie jest, niż Gothic. Produkcja niemieckiego studia Piranha Bytes zaskarbiła serca naszych rodzimych graczy w zniewalającym tempie. Dlatego też, gdy w 2019 roku wydano grywalne demo pokazowe remake’u pierwszego Gothica, polska społeczność growa zawrzała. Jak się okazuje, prace nad grą trwają w najlepsze, a studio potrzebuje nowych pracowników do pomocy nad Gothic Remake.

„Śniący! Zbudź się!”. Zapewne to usłyszeć musieli polscy gracze, gdy w 2019 roku THQ Nordic zapowiedziało, że pracuje nad remakiem gry, lecz nie wie, czy inwestować w produkcję. Z tej okazji udostępnili na platformie Steam grywalny teaser. Dwa razy nie trzeba było powtarzać. THQ Nordic zadowolone z ilości pobrań dema, zapowiedziało, że podejmie się pracy nam remakiem. Od tamtej pory docierały do nas większe, bądź mniejsze informacje. Na ten moment możemy być jednak pewni, że prace nad produkcją Gothic Remake wciąż trwają.

Zobacz również: Growing Up – recenzja gry. Kurde, wciągnąłem się

Twórcy wciąż udostępniają nowe materiały z gry w Steam Community. Jednocześnie zapewniają, że rozwijają remake na wszystkich frontach. Prace są tak dynamiczne, że studio potrzebuje nowych pracowników.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy bardzo zadowoleni, że prace nad Remakeiem Gothica postępują na wszystkich frontach. W naszym biurze w Barcelonie zgromadziliśmy zespół ponad 35 wyspecjalizowanych programistów, a ponadto współpracujemy z kilkoma wykonawcami i firmami zewnętrznymi. Gothic ma już ponad 20 lat, ale nie sposób nie docenić rozmachu tej gry. […] Wciąż poszukujemy również dodatkowych osób do naszego zespołu. […] Poszukujemy wszechstronnej osoby, która dołączy do nas w naszym biurze w Barcelonie i pomoże nam między innymi w koordynacji naszych działań komunikacyjnych i obecności w społeczności.

Zobacz również:Riders Republic – Recenzja gry. Paweł Jumper Simulator 

Przy okazji podzielono się również wyglądem znanego fanom serii potwora, Pełzacza:

Fot. THQ Nordic

Źrodło: Steam Community

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze