Denis Villeneuve zaadaptuje Rendezvous With Rama

Wszystko wskazuje na to, że Denis Villeneuve umiłował sobie gatunek science fiction. Nie zdążył jeszcze dokończyć drugiej części filmowej adaptacji Diuny, a już przypisywany jest do innego projektu. Reżyser miałby nakręcić adaptację Spotkania z Ramą

Spotkanie z Ramą to jedno z najwybitniejszych dzieł literatury fantastycznonaukowej, wydane w 1973 roku. Odpowiada za nią sam Arthur C. Clarke. Jest on autorem między innymi 2001: Odyseja Kosmiczna, czy Koniec Dzieciństwa. Całość dzieje się w roku 2130. Ludzkość przeżywa szok, gdy w Układzie Słonecznym pojawia się gargantuiczny walec. Przekonani o odnalezieniu obcej formy życia z kosmosu, Ziemianie wysyłają w pogoń statek „Rama”. Ma on skonfrontować się z kosmitami i poznać ich tajemnice. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, Denis Villeneuve miałby nakręcić adaptację tego dzieła.

Zobacz również: Sandman, tom 2: Dom lalki – recenzja komiksu. Kto tu jest czyją lalką?

Za produkcję miałaby odpowiadać firma Alcon Entertainment. W tym miejscu warto wspomnieć, że odpowiadali już oni za jeden projekt Denisa Villeneuve’a, a mianowicie Blade Runner: 2049. Prócz przedsiębiorstwa produkcją zajmą się również Lori McCreary oraz Morgan Freeman, który posiada prawa do powieści. Wypowiedzieć się na temat produkcji postanowili szefowie Alcon Entertainment — Broderick Johnson i Andrew Kosove:

To jedno z najinteligentniejszych tworów tego gatunku; stawia tyle samo pytań, co odpowiedzi, i jest dziełem na miarę naszych czasów. Jest idealnie dopasowany do genialnej wrażliwości naszego przyjaciela i współpracownika Denisa, a w szczególności do jego miłości i pasji do science fiction. Cieszymy się również, że możemy współpracować z Morganem i Lori, którzy od dawna pasjonują się tym IP.

Zobacz również: Disney Villainous – recenzja gry planszowej dla nikczemników

Na ten moment o produkcji nic więcej nie wiadomo. Znajduje się ona na bardzo wczesnej fazie preprodukcji. Jednak z kunsztem, jaki niewątpliwie Denis Villeneuve posiada, można się spodziewać kolejnego dzieła sztuki.

Fani klimatu sci-fi nie będą musieli jednak czekać tak długo, by skosztować czegoś w ich stylu. Na ekrany kin już 22 grudnia tego roku wchodzi film Matrix: Zmartwychwstania.

Źródło: The Hollywood Reporter

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze