Sprzedaż stacji The CW niemal pewna. Co będzie z serialami DC Comics?

Słynna amerykańska stacja słynąca z emisji popularnych seriali z superbohaterami z komiksów DC Comics, The CW, zmienia właściciela! Posiadające większość udziałów w spółce firmy, Warner Media i Viacom CBS, zdecydowały się na sprzedaż stacji, dzięki której widzowie mogą oglądać seriale takie jak Flash czy Arrow.

The CW Television Network powstała w 2006 roku w wyniku połączenia The WB oraz UPN. Jej większościowi właściciele to CBS Corporation i Warner Media. Ma się to jednak zmienić w najbliższym czasie. Obie firmy chcą sprzedać swoje udziały. Na chwilę obecną proces sprzedaży jest na wczesnym etapie. Do spółek dopiero spływają pierwsze oferty od zainteresowanych kupnem stacji The CW jednostek. Najpoważniejszym kandydatem na nowego właściciela jest Nexstar Media Group, posiadająca pod swoim nadzorem prawie 200 stacji. Nexstar to także udziałowiec w The CW, co wiąże się z tym, że transakcja sprzedaży wiązałaby się wyłącznie z przejęciem przez spółkę większościowego pakietu kontrolnego.

Zobacz również: Impreza w The Office – aktor został zatrzymany za jazdę po pijaku.

The CW będzie sprzedane ze względu na domykaną właśnie fuzję firmy Warner Bros z Discovery. Od początku istnienia stacji The CW, zarówno CBS stało się własnością większego podmiotu (Viacom), jak i Warner Media zostało przejęte przez AT&T. Stacja The CW nigdy nie przynosiła znacznych zysków swoim właścicielom. Utrzymała się na rynku dzięki pewnemu modelowi biznesowemu. Nie był on uzależniony od wpływów samej stacji, a od zysków osiąganych z licencji, które udzielane były serwisom streamingowym i innym podmiotom na pokazywanie seriali tworzonych zarówno przez Warnera, jak i CBS. W ciągu piętnastu lat stacja wyprodukowała seriale takie jak Arrow, Flash, Batwoman, Plotkara czy Dynastia.

Zobacz również: Epoka lodowcowa powraca!

Krąży plotka, że Warner Media i CBS chcą zachowywać mniejszościowe pakiety akcji stacji The CW i pozostać dostarczycielem głównych treści. Pozwoliłoby to na kontynuację tworzonych w tej chwili seriali. Aktualne umowy zawarte pomiędzy właścicielami spółki zapewniają Warnerowi i CBS gwarancję, że nadal pozostają jednymi dostarczycielami treści dla The CW.

Zobacz również: Morbius opóźniony przez Spider-Mana?

W 2011 roku platforma Netflix zapłaciła miliard dolarów za prawa do pokazywania wszystkich seriali wyprodukowanych przez The CW. Umowa zakończyła się w 2019 roku. Stało się to w momencie, kiedy Warner Media i CBS zdecydowały, że chcą przekierowywać seriale pokazywane na antenie The CW do własnych serwisów streamingowych.

Źródło: Twitter/wikipedia.org

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze