Looking Glass – trzecia część horrorowej Alicji już w drodze

Looking glass to trzecia część serii Kronik Alicji autorstwa Christiny Henry, która już niebawem ukaże się w sprzedaży pod nakładem wydawnictwa Vesper. Przerażająca wersja Alicji w Krainie Czarów doczeka się więc trylogii, uzupełnionej przez cztery opowiadania.

Klasyka literatury dziecięcej, jaką jest Alicja w Krainie Czarów, mimo upływu lat wciąż inspiruje rzeszę pisarzy do tworzenia przeróbek i retellingów. Jedną z lepiej przyjętych i bardziej rozpoznawalnych w naszym kraju jest horrorowa wersja spod pióra Christiny Henry. Pierwsza część, Alicja, podzieliła fanów, jednych fascynując, innych – jak ja – lekko rozczarowując. Uniwersum Krainy Czarów daje multum różnorakich możliwości i liczyłem na nieco szersze, bardziej ambitne spojrzenie. Autorka podniosła pióro ponownie, pisząc kontynuację, Czerwoną Królową, a już niebawem w Polsce doczekamy się trzeciej części, póki co znanej pod tytułem Looking Glass. O czym opowie?

Zobacz również: Horrorstör – recenzja książki. Ikea z piekła rodem

Looking Glass
Looking glass, wydawnictwo Titan Books Ltd

Opowiadanie pierwsze – Lovely Creature (Urocza istotka)

W nowym mieście żyje tajemnicza dziewczyna imieniem Elizabeth, potrafiąca władać magią. Ukrywa swój dar, jednak ktoś zna jej sekret. Owa osoba ma zresztą swoją własną tajemnicę – trzyma w słoiku motyla, zamkniętego tam niegdyś przez niejaką Alicję.

Opowiadanie drugie – Girl in Amber (Dziewczyna w Amber)

Alicja wraz z Topornikiem szukają miejsca na spoczynek. Brnąc przez śnieżycę natrafiają na zamek, który okazuje się być opuszczony… Wydaje się, póki nie nastanie noc.

Opowiadanie trzecie – When I First Came to Town (Kiedy po raz pierwszy przybyłem do miasta)

Historia opowiadająca o młodości Topornika, kiedy jeszcze zwano go Nicholasem. Był najlepszym wojownikiem w starym mieście, nikt nie był w stanie go pokonać. Ktokolwiek próbował, zmuszony był udźwignąć jego wyższość. Nicholas trafia w końcu na przeciwnika zwanego Grinderem, który również jest niepokonany. Grinder słynie z tego, że zabija wszystkich swoich rywali.

Opowiadanie czwarte – The Mercy Seat (Miłosierdzie)

Tajemnicze opowiadanie o Alicji i jej sekrecie, o którym nie wie nawet Topornik. Nadchodzi czas, gdy Alicja nie jest w stanie dłużej skrywać swej tajemnicy.

Zobacz również: Muzeum Dusz Czyśćcowych – recenzja książki. Polska literatura grozy 20-lecia międzywojennego

Póki co jeszcze za wcześnie, by zapoznać się z okładką, jaką zaproponuje wydawnictwo Vesper, nie mam jednak wątpliwości, że będzie równie świetna, co poprzednie. Alicja i Czerwona Królowa zamknięte zostały w idyllicznie przerażających obrazach, obłożonych krwistą czerwienią i wzbogaconych o horrorowe detale. Pod tym względem Looking Glass powinno sprawdzić się fachowo.

Trzecia część Kronik Alicji (to nieoficjalna nazwa) zapowiada się ciekawie, choć przyznam, że nie śpieszy mi się z sięgnięciem po książkę po nieco zawodnej pierwszej części. Bez wątpienia jednak, jako fan Alicji w Krainie Czarów, prędzej czy później dam się porwać wizji Christiny Henry, być może tym razem zafascynuje mnie bardziej. Czy i wy czekacie?

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Maria

Już nie mogę się doczekać. Totalnie zakochałam się w tej serii. Mam nadzieję że trzeci tom wyjdzie niebawem.