Ncuti Gatwa zagra Doctora Who

Nadchodzi nowy Doctor Who. Po czterech latach aktorkę Jodie Whittaker zastąpi Ncuti Gatwa, znany z serialu Netflixa Sex Education. Aktor zagra czternastą wersję słynnego bohatera.

Serial skupia się na przygodach Władcy Czasu – podróżującego przez czas i przestrzeń humanoidalnego obcego, znanego jako Doktor. Zwiedza wszechświat w swojej TARDIS – żyjącym statku kosmicznym, który wygląda jak niebieska budka policyjna. W swoje podróże zabiera zwykle towarzyszy, których większość zalicza się do rodzaju ludzkiego. Podczas swych wycieczek po wszechświecie Doktor mierzy się z wrogami, ratuje cywilizacje, pomaga ludziom i naprawia błędy.

Zobacz również: Doktor Strange w Multiwersum Obłędu recenzja filmu

Tytułowego bohatera serialu do tej pory zagrało trzynastu aktorów. Od 2017 roku rolę przejęła Jodie Whittaker, która jednocześnie jest pierwszą kobietą grającą postać. Oprócz aktorki w rolę Doctora Who wcielił się między innymi: Peter Capaldi, Matt Smith, a także David Tennant. Produkcja widnieje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższy serial science-fiction na świecie. Dzierży również rekord Guinnessa za równoczesną emisję odcinka w największej liczbie krajów.

Zobacz również: Zachowaj spokój recenzja serialu. Polski Coben nie taki zły

Nowy odtwórca roli Ncuti Gatwa podzielił się newsem na swoich social media. Aktor najbardziej znany jako Eric z Sex Education. Gatwa dołączył do obsady nadchodzącego filmu Grety Gerwig Barbie. W produkcji wystąpi także: Margot Robbie, Ryan Gosling, Emma Mackey oraz Will Ferrell.

Źródło: Materiały prasowe/ Instagram

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze