Johnny Depp wygrał rozprawę z Amber Heard

Proces dekady dobiegł końca. Sąd wydał swój wyrok, który został rozpatrzony pozytywnie na korzyść pozwanego, którym był Johnny Depp.

Rzadko się zdarza, aby cały świat mówił o jednej, głośnej sprawie sądowej. Tą z pewnością była rozprawa, w której Johnny Depp mierzył się z jego byłą małżonką, Amber Heard. Jednak po sześciu tygodniach znamy werdykt i to znany aktor wychodzi z niej górą.

Sąd orzekł, że była żona gwiazdora znanego z chociażby Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda jest winna jego zniesławieniu. Ponadto powinna mu zapłacić łącznie 15 milionów dolarów. Sąd jednak zredukował odpowiadające za straty moralne 5mln do 350 tysięcy dolarów. Jest to wynikiem kodeksy stanu Virginia, który nakłada limit na grzywnę tej kategorii. Depp, mimo swojej wygranej w procesie o zniesławienie będzie musiał zapłacić byłej małżonce 2 miliony dolarów. Sąd przyjął jedno z trzech oskarżeń, wymierzonych przeciw niemu. Dotyczyło ono stawianie Amber Heard w złym świetle podczas zeznań prawnika aktora.

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – recenzja filmu. W obronie serii

amberheard
Fot. PAP/EPA/EVELYN HOCKSTEIN / POOL

Johnny Depp, w przeciwieństwie do aktorki nie był na sali podczas ogłoszenia werdyktu, jednak niedługo po nim, tak zareagował na wygraną na swoim instagramie:

6 lat temu życie moje, moich dzieci, moich bliskich, a także życie ludzi, którzy przez wiele lat mnie wspierali i wierzyli we mnie, w mgnieniu oka zmieniło się na zawsze. Fałszywe, bardzo poważne i kryminalne zarzuty spadły na mnie za pośrednictwem mediów, co uruchomiło niekończącą się lawinę nienawiści, chociaż nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów. W ciągu nanosekund ta nawałnica przewaliła się przez świat dwukrotnie, wywierając katastrofalny wpływ na moje życie i karierę. 6 lat później sad oddal mi z powrotem moje życie.

Zobacz również: Stranger Things Sezon 4, część I – recenzja. Tik Tak

JOHNNY amber
Fot. AP photos

Decyzja o zajęciu się tą sprawą, zdając sobie sprawę z ogromu przeszkód prawnych, z którymi będę musiał się zmierzyć, oraz nieunikniony światowy spektakl o moim życiu, została podjęta po długim namyśle. Od samego początku celem wszczęcia tej sprawy było ujawnienie prawdy, niezależnie od wyniku. Mówienie prawdy było czymś, co byłem winien moim dzieciom i wszystkim tym, którzy wytrwali przy mnie. Czuję się spokojny, wiedząc, że w końcu to osiągnąłem.

Następnie dodał:

Jestem i byłem przytłoczony przez ogromem miłości, kolosalnym wsparciem i życzliwością płynącą z całego świata. Mam nadzieję, że moje dążenie do mówienia prawdy pomogło innym, mężczyznom i kobietom, którzy znaleźli się w podobnej do mojej sytuacji i że ci, którzy ich wspierają, nigdy się nie poddadzą. Mam też nadzieję, że wrócimy do domniemania niewinności, dopóki wina nie zostanie udowodniona, zarówno w sądzie, jak i w mediach. Chcę podziękować sędziemu, szeryfowi, przysięgłym i pracownikom sądu, którzy poświęcili swój czas, aby dojść do tego punktu, a także mojemu niestrudzonemu zespołowi prawników, który wykonał niezwykłą pracę pomagając mi dzielić się prawda. Najlepsze dopiero nadejdzie, wreszcie rozpoczął się nowy rozdział.

Z kolei Heard swoją porażkę skomentowała następująco:

Rozczarowanie, które czuję, jest nie do opisania. Jestem załamana, że ogrom dowodów jest wciąż niewystarczający, aby przeciwstawić się nieproporcjonalnej sile i wpływom mojego byłego męża. Jestem jeszcze bardziej rozczarowana tym, co ten werdykt oznacza dla innych kobiet. On cofa nas do czasów, gdy kobieta, która zabierała głos, mogła zostać publicznie zawstydzona i upokorzona. To krok wstecz w idei, że przemoc wobec kobiet należy traktować poważnie. Ale jest mi jeszcze bardziej przykro z tego powodu, że wydaje mi się, iż straciłam prawo – o którym sądziłam, że miałam jako Amerykanka – do swobodnego i otwartego wypowiadania się

Zobacz również: Billy The Kid – recenzja przedpremierowa serialu

Para rozwiodła się w 2017 roku, a już w 2018-stym znany aktor złożył pozew cywilny wymierzony w byłą żonę. Heard w artykule The Washington Post oskarżyła go o przemoc domową. Depp, mimo że jego nazwisko nie padło w tekście, doświadczył uszczerbku na swojej karierze. Mimo braku udowodnienia winy wyrzucono go z obsady kontynuacji Zbrodni Grindewalda, Tajemnicach Dumbledore’a (zastąpił go Mads Mikkelsen). Odsunięto go także od kontynuacji przygód Jacka Sparrowa, która jest na wczesnym etapie produkcji. Aktor zaprzeczył wszelkim oskarżeniom, a gdy jego prawnik stwierdził, że zarzuty wobec niego są nieprawdziwe, Heard wytoczyła mu proces.

Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze