Popularna postać z Mad Maxa dostanie swój film

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas powrót do postapokaliptycznego świata Mad Maxa. Jednak tym razem to nie tytułowy bohater będzie centralną postacią filmu. Mający zagrać w produkcji Chris Hemsworth wyjawił, że fabuła opowie o młodości Furiosy.

Postać Furiosy po raz pierwszy pojawia się w Mad Max: Na drodze gniewu. Były policjant Max „Mad” Rockatansky, przemierzając pustkowia postapokaliptycznej Australii, przyłącza się do grupy zbuntowanych kobiet ściganych przez żądnego zemsty tyrana. Na czele grupy stoi Cesarzowa Furiosa, która zamierza dostarczyć swoje podopieczne w bezpieczne miejsce.

Zobacz również: Spider-Man – dlaczego filmowe interpretacje są tak dobre?

Furiosa zdobyła sobie sympatię części widzów. Zastanawiano się też czy bohaterka dostanie swój własny film, który bardziej rozwinie jej historię. Na odpowiedź musiano czekać do 2022 roku. Chris Hemsworth niedawno zamieścił na swoim twitterowym koncie informację o rozpoczęciu zdjęć do spin-offu Mad Maxa, w którym wystąpi. Powstający projekt ma być prequelem do Mad Maxa: Na drodze gniewu i skupić się na nieco młodszej wersji Furiosy.

W filmie z 2015 roku w postać Furiosy wcieliła się Charlize Theron. Młodszą Furiosę w spin-offie zagra natomiast Anya Taylor-Joy. Niedawno pojawiła się ona w Wikingu i Ostatniej Nocy w Soho. Jeszcze wcześniej wystąpiła w Gambicie Królowej. Wspomniany wcześniej Chris Hemsworth odegra złoczyńcę, Dr Dementusa opisanego jako niezwykle przystojnego mężczyznę z blizną na czole zszytą chromowanymi zszywkami.

Zobacz również: Infinite Storm – recenzja filmu. Ależ wieje

Za reżyserię odpowiada George Miller, który stworzył poprzednie części Mad Maxa. Reżyser zdradził, że film nie będzie skupiał się na samochodowych pościgach. Zamiast tego będzie podzieloną na trzy akty produkcją obejmującą 15 lat życia Furiosy. Miller zaprosił do współpracy swoich stałych współpracowników. Colin Gibson zajmie się scenografią, Margaret Sixel montażem, Ben Osmo dźwiękiem, a Lesley Vanderwalt charakteryzacją.

Premierę przewiduje się na 2024 rok.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze