Najlepsze gry 2018 roku

Wracamy w przeszłość i bierzemy na tapet rok 2018-sty. Choć tych dwanaście miesięcy upłynęło nam przede wszystkim pod znakiem God of Wara oraz Red Dead Redemption 2 i ich pojedynku o miano najlepszego, rok ten bez wątpienia należał do jednych z najbardziej interesujących w historii gamingu. Oto one – najlepsze gry 2018 roku! Spoiler: w zestawieniu zabrakło Fallouta 76 🙁


Zobacz również:

Najlepsze gry 2022 roku

Najlepsze gry z superbohaterami

Najlepsze gry dekady 2010-2019

Najlepsze polskie gry


A Way Out

Gdy w czerwcu 2017 na E3 została zapowiedziana kooperacyjna gra o więźniach, skłamałbym mówiąc, że szczena mi opadła. Pomysł sam w sobie wydawał się intrygujący, ale nie na tyle, by przyćmił pokazy takich gier jak God of War, Shadow of the Colossus czy Anthem. Po przejściu gry ze trzy razy, moja szczęka walała się gdzieś w zakątkach mojego salonu, a ja dalej zachodzę w głowę, jak to się stało, że tak niewielkie studio, jakim jest Hazelight Studios, stworzyło tytuł nie odstający na krok od największych gier AAA. Ba! Tytuł wnoszący duży powiew świeżości w świat elektronicznej rozgrywki! A Way Out to gra pozwalająca spędzić ze znajomym przyjemne parę godzin czy to na wspólnej kanapie, czy to w sieciowej rozgrywce. Nie mniej jednak ten pierwszy sposób polecamy Wam bardziej, gdyż nie ma nic lepszego niż wspólne przeżywanie ogrywanej historii.


Assassin’s Creed Odyssey

Jeśli po Assassin’s Creed: Odyssey spodziewaliście się znaczącej rewolucji, niestety muszę Was rozczarować. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z kalką, czy też odgrzewanym kotletem. Jasne, stosuje schematy dobrze sprawdzające się w poprzednich odsłonach, ale też wiele z nich udoskonala, sprawiając, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Wprowadzone tutaj nowości i udoskonalone erpegowe elementy sprawiają, że jeszcze bardziej angażujemy się w historię nakreślając własną legendę. Samo osadzenie akcji w starożytnej Grecji to spełnienie moich marzeń, a obcowanie z pięknymi śródziemnomorskimi widokami, monumentalnymi posągami i pełnymi życia miastami w czasach rozkwitu demokracji jest nie lada doświadczeniem. Czy jest to najlepsza dotychczas odsłona tej już jedenastoletniej serii? Dla mnie zdecydowanie tak.


Astro Bot: Rescue Mission

Astro Bot: Rescue Mission to znakomita gra, w której niełatwo znaleźć jakiekolwiek wady – a i one są z grubsza niewielkie, na dłuższą metę nie mając wielkiego wpływu na rozgrywkę. Zalet natomiast jest co niemiara. Jako świetna propozycja zarówno dla starszych graczy, jak i tych najmłodszych, z intuicyjnym sterowaniem, pięknymi lokacjami i pomysłową rozgrywką, stanowi jedną z większych niespodzianek roku obok opartej na podobnej mechanice gry Moss. Czuć tu również sporą inspirację najnowszymi grami z serii Mario. Astro Bot: Rescue Mission jest prawdopodobnie największym powodem, dla którego powinno zainwestować się w PSVR.


Celeste

Rok 2018 obfitował w niezwykle oryginalne i udane produkcje indie. Taka święta trójca gier niezależnych zeszłego roku to Dead Cells, Hollow Knight Celeste właśnie. Największe sukcesy odniosła ta ostatnia, zdobywając dwie nagrody na The Game Awards oraz nominację w kategorii Gra Roku


Dead Cells

„Dead Cells” to platformówka akcji czerpiąca garściami z elementów charakterystycznych dla roguelike’ów i produkcji typu metroidvania. Naszym zadaniem jest eksploracja mrocznego zamku, by odkryć jego tajemnice i pokonać plugawe stwory.


Detroit: Become Human

Quantic Dream stanęło na wysokości zadania. Mając w talii Detroit: Become Human może nawet przekonać nieprzekonanych do swoich wcześniejszych tytułów, gra oferuje nam bowiem bardzo dojrzałą, a jednocześnie poruszającą bardzo ciekawe tematy historię. W kinie czy literaturze tego typu motywy poszukiwania człowieczeństwa i zastanawiania się co to właściwie znaczy żyć to chleb powszedni, jednak exclusive Sony ma tę przewagę, że oprócz zastanowienia się nad wspomnianymi zagadnieniami daje okazję do sprawdzenia ich skutków w praktyce. To taka gra, w którą spokojnie możesz zaangażować patrzących Ci przez ramię, a będą oni się bawić prawdopodobnie równie dobrze, co Ty. Uważaj tylko, żeby nie wyrywali Ci zbytnio pada w pewności, że rozegraliby tę rozmowę lepiej czy moralniej.


Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ to wybitna bijatyka, w której odnajdą się nawet gracze mniej ogarniający uniwersum Smoczych Kul. Gra jest piękna, świetnie udźwiękowiona, z niesamowicie efektownymi walkami i zrobiona z dbałością o każdy szczegół. Bardzo przyjemny oraz łatwy model walki sprawia, że produkcja będzie świetną zabawą, zarówno dla laików, jak i weteranów gatunku. Szkoda tylko sztucznie wydłużonego trybu fabularnego, jednak ten minus tonie w zalewie zalet tytułu. Każdy kto szuka porządnej rozwałki, postaci z ulubionego uniwersum, czy po prostu świetnej zabawy powinien się Dragon Ball FighterZ zainteresować. Mocny kandydat do tytułu bijatyki generacji.


Forza Horizon 4

Dynamiczne pory roku całkowicie zmienią największy motoryzacyjny festiwal świata. Weź w niej udział samodzielnie lub stwórz drużynę wraz z innymi graczami. Podziwiaj historyczne zakątki Brytanii, przemierzając wspólny otwarty świat w jednym z 450 różnych modeli samochodów do zebrania i zmodyfikowania. Wyścigi, popisy kaskaderskie, budowanie i eksploracja – wybierz swoją specjalność i zostań supergwiazdą Horizon.


Frantics

Rzuć wyzwanie znajomym i rodzinie w licznych zabawnych mini-grach dla nawet czterech graczy. Nasz czarujący gospodarz, lis, pomoże ci sabotować rywali, ale strzeż się – czasem pomoże też im! Możesz łatwo dołączyć – po prostu użyj smartfonu i przesuwaj, przechylaj oraz przesuwaj (szybko), aby osiągnąć zwycięstwo. Rywalizuj zawsze i wszędzie – od szalonych bijatyk na arenie po świrnięte wyścigi! Czekaj też na telefony i tajne misje od lisa, które mogą pomóc ci w osiągnięciu zwycięstwa.


God of War

Historia zatoczyła koło. Wraz z premierą pierwszej gry z Kratosem w 2005 roku, mało kto się spodziewał, by chłopaki z SIE Santa Monica Studiow mogli to przebić. Tak jak 13 lat temu, tak i dziś, nie jestem w stanie uwierzyć, aby twórcy reebota God of War uczynili sequel jeszcze lepszym i pełniejszym tytułem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na pewno tego dokonają. Absolutnie monumentalna produkcja i gra, która długo będzie stanowić niedościgniony wzór w wielu kwestiach – od reżyserii, poprzez narrację, na dojrzałości i wyważeniu między rozgrywką a fabułą kończąc.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze gry 2018 roku na następnej stronie

Strony: 1 2 3

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze