Nowości i udoskonalenia rozgrywki dla Dead Space, które wyniosą rozgrywkę na nowy poziom

Motive™, studio Electronic Arts Inc. z siedzibą w Montrealu (NASDAQ: EA), ujawniło dziś szczegóły dotyczące gry Dead Space™, remake’u klasycznego survival horroru w klimacie science fiction wraz ze zwiastunem rozgrywki.

Pozostając wiernym wizji oryginalnej gry, Dead Space został całkowicie przebudowany w silniku Frostbite™. Ulepszona oprawa dźwiękowa i wyrazista, przerażająca szata graficzna zostały starannie przeprojektowana, aby osiągnąć nowy poziom immersji i jak najlepszą jakość na konsolach nowej generacji oraz komputerach PC. Gracze zauważą, że pokład USG Ishimura oferuje jeszcze więcej sekretów do odkrycia, a historia jest urozmaicona o nowe elementy narracyjne. Statek sprawi, że gracze będą poddawać w wątpliwość własną poczytalność w miarę zagłębiania się w historię z przeciwnikami czającymi się na każdym kroku.

Zobacz również: Najlepsze gry na PlayStation 3

Gracze wcielą się w Isaaca Clarke’a, niewyróżniającego się inżyniera, biorącego udział w misji naprawy ogromnego górniczego statku kosmicznego USG Ishimura. Jednak na jego pokładzie czeka go prawdziwy koszmar. Załoga statku została wymordowana i zainfekowana, a dziewczyna Isaaca, Nicole, zaginęła gdzieś na pokładzie. Samotny i uwięziony, mając do dyspozycji jedynie swoje narzędzia i umiejętności inżynierskie, Isaac staje do walki o przetrwanie – nie tylko z przerażającymi potworami zwanymi Nekromorfami, ale także z własną psychiką.

Rozwiązania mające na celu udoskonalenie rozgrywki obejmują:

System rozczłonkowywania: Nekromorfy, potwory niepodobne do niczego, co widziano wcześniej, zostały zrekonstruowane wokół nowego systemu, który wprowadza warstwowe tkanki, ścięgna i kości, które łamią się, rozrywają i kruszą na nowe sposoby. I choć strategia jest kluczowa, gracze będą mieli również większe możliwości kreatywnego wykorzystania swoich unikalnych broni i umiejętności do walki z przeciwnikami.

Zobacz również: Baśnie braci Grimm Anime [1987] – Horrory dziecięcych lat

Natężenie napięcia: W równie pięknym, jak i przerażającym świecie Dead Space zawsze łatwo było się zatracić, ale teraz gracze będą mogli poczuć wagę każdego kroku Isaaca. Nowy system dynamicznie dostosowuje to, co pojawia się na drodze bohatera – od miejsca i sposobu ataku Nekromorfów po efekty środowiskowe, takie jak światło, dym i dźwięk. Bicie serca, oddech i wysiłek Isaaca również będą dostosowane do poziomu stresu, aby zapewnić graczom bezpośrednią informację na temat stanu psychicznego, emocjonalnego i fizycznego bohatera.

Zaawansowana inżynieria: Bez broni i wsparcia, Isaac musi bronić się przed Nekromorfami, wykorzystując zaawansowane technologicznie narzędzia górnicze by rozczłonkowywać przeciwników. W trakcie swojej podróży będzie także zmuszony do rozwiązywania zagadek i obracania wadliwie działających systemów Ishimury na swoją korzyść. Dzięki wzbogaconej narracji, oryginalnie niemy bohater przemówi głosem Gunnera Wrighta, który uprzednio dubbingował Isaaca w Dead Space™ 2 (2011) i Dead Space™ 3 (2013).

Zobacz również: Najlepsze horrory w historii

USG Ishimura w nowym wydaniu: Od ekranu startowego do napisów końcowych gracze zmierzą się z przerażająco ciasnymi korytarzami i przejściami bez żadnego ekranu ładowania czy cięcia kamery, które mogłyby zaburzyć immersję. Statek został zrekonstruowany na potrzeby remake’u i wzbogacony o nowe pomieszczenia, trasy i przeszkody, umożliwiając jednocześnie bezproblemową eksplorację dzięki nowym kontrolkom na mapie UI i ulepszonemu lokalizatorowi.

Dead Space oficjalnie ukaże się 27 stycznia 2023 roku i jest już dostępny w przedsprzedaży na PlayStation®5, Xbox Series X|S oraz PC (EA App, Steam® i Epic Games Store). Więcej informacji dostępnych jest na stronie gry oraz na oficjalnych kanałach marki w serwisach Facebook, Instagram i Twitter.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze