Rockstar Games z kolejnymi problemami

Rockstar Games nie ma ostatnio dobrej passy. Nieudane remastery klasycznej trylogii GTA, odstawienie na boczny tor Red Dead Online, czy niedawny przeciek szóstej części serii Grand Theft Auto, to tylko niektóre z  problemów dewelopera. Dziś doszedł kolejny. Równie niebezpieczny co ostatni. 

Późnym popołudniem na forum poświęconemu GTA pojawił się post według którego autor stracił dostęp do swojego konta na Social Club – platformie Rockstara. Oczywiście nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie to, że takie wiadomości zaczęły pojawiać się jak ślimaki po deszczu. Niektórzy z forumowiczów zauważyli, że nie mogli zalogować się na swoje konta. Ci którym taka sztuka się udała odkryli, że ich Ekipy zostały usunięte.

Zobacz również: Paula Roma -Cholerne pragnienie – recenzja płyty

Gracze tracili dostęp do kont, pomimo weryfikacji dwuetapowej, czy bezpośredniego kontaktu z supportem Rockstara, który w wielu przypadkach bagatelizował problem.

Jest to poważny problem dla Rockstara, który musi mierzyć się z kolejnym wizerunkowym problemem. Kilka tygodni temu, na tym samym forum, pojawił się pierwszy, prawdziwy, przeciek z GTA VI. Rockstarowi jakoś udało się posprzątać bałagan, jednak jak się okazało na krótko.

Nie jest to jednak pierwsze takie wydarzenie w ostatnim czasie. 2K Games, firma należąca do Take – Two, które w swoim portfolio posiada także Rockstar Games, również mierzyło się z podobnym problemem kilka tygodni temu. Pojawiły się także groźby, że dane wykradzione 2K Games zostaną wystawione na sprzedaż. Oba te zdarzenia mogą mieć coś wspólnego z niedawnym wyciekiem GTA VI. Przypomnijmy, że wyciek nastąpił 18 września. Sprawca – 17 letni haker – miał zostać zatrzymany.

Zobacz również: Przeciek GTA VI przypomniał mi, że takie działania mają też czarną stronę

Jeżeli exploit nie zostanie naprawiony, wielu graczy może stracić dostęp do swojego konta, a co za tym idzie do swoich gier, czy zakupów. Wyciec może wiele delikatnych danych, w tym numery kart kredytowych. Rockstar do tej pory nie odniósł się do tej sprawy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze