Konami zapowiedziało trzy nowe gry z serii Silent Hill oraz remake drugiej części!

Konami na specjalnym pokazie, pokazało nie jedną, a aż trzy nowe gry ze świata Silent Hill oraz Remake drugiej części. Każda z gier zostanie przygotowana przez inne studio. Opublikowano także trailery nadchodzących produkcji.  

Podczas pokazu poznaliśmy nazwy nowych produkcji. Twórcy nie ujawnili jednak konkretnych szczegółów nadchodzących gier. Pierwsza z nowych odsłon to Silent Hill: Townfall, za które odpowiadać ma szkockie studio NoCode – autorzy takich gier jak Stories Untold, czy Observation. Wydawcą gry jest z kolei Annapurna Interactive.

Zobacz również: Rosaline – recenzja filmu. To nie musi być moja bajka

Drugim z tytułów pokazanych podczas dzisiejszej prezentacji jest Silent Hill: Ascension. Nad projektem czuwają studia Genvid Entertainment, Bad Robot Games, Behvaiour Interactive oraz dj2 Entertainment. Gra ma być rozgrywającą się w czasie rzeczywistym opowieścią, w której grupy graczy mają wspólnie podejmować decyzje i rozwijać całą historię. Premierę zaplanowano na lipiec 2023 roku.

Zobacz również: Dragon Ball: The Breakers – recenzja gry

Ostatni z nowych tytułów to Silent Hill F od Neobards Entertainment. Studio było wcześniej odpowiedzialne za asymetryczną grę sieciową Resident Evil Resistance oraz nadciągający tryb multiplayer – Resident Evil Re:Verse. Akcja gry będzie osadzona w Japonii w latach 60.

To jednak nie koniec niespodzianek zapowiedzianych przez Konami. Silent Hill 2 dostanie swój własny remake, który przygotuje polskie studio Bloober Team. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i w pierwszej kolejności trafi na komputery osobiste (Steam) oraz na PS5, gdzie będzie czasowym materiałem ekskluzywnym.

W pracach nad remakiem bierze udział co najmniej dwóch autorów oryginału – Masahiro Ito oraz Akira Yamaoka. Gameplay ma zostać zmieniony i dostosowany do współczesnych wymagań, a sama gra, według planów, nie będzie posiadać ekranów ładowania. Nie wiadomo jednak kiedy nastąpi premiera Silent Hill 2 Remake, choć według pierwszych plotek gra ujrzy światło dzienne dopiero w 2024 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze