Enola Holmes 2 – recenzja filmu. This is unexpected

Druga część Enoli Holmes jest już dostępna na platformie streamingowej Netflix. I choć z początku do seansu kolejnej odsłony przygód młodej Pani detektyw byłam nastawiona dość sceptycznie, okazuje się, że efekt końcowy jest naprawdę niezły!

O czym opowiada Enola Holmes 2? Nasza bohaterka podejmuje próbę rozwiązania sprawy zaginięcia dziewczyny, pracującej w fabryce zapałek. Siostra zaginionej gorąco wierzy, że Enola jest odpowiedzią na jej problem. Nad sprawą pracuje również starszy brat Enoli, cieszący się niezwykłą sławą Sherlock.

Zobacz również: Bohater recenzja filmu. Ciężkie czasy dla bohaterów

Mimo że mamy do czynienia z sequelem, drugą Enolę Holmes ogląda się niezwykle świeżo i przyjemnie już od pierwszych minut seansu. Duża w tym zasługa Millie Bobby Brown, wcielającej się w tytułową bohaterkę. Dobrze widzieć, że ta młoda, utalentowana aktorka rozwija się w odpowiednim kierunku. W jej grze można dostrzec większą swobodę i naturalność. Po kultowej już roli w Stranger Things, przygody o siostrze Sherlocka Holmesa wyrastają na drugą flagową serię kojarzącą się z tą aktorką.

A skoro już poruszyliśmy temat starszego brata Enoli – w drugiej części mamy go znacznie, znacznie więcej. I bardzo dobrze! Henry Cavill w roli Sherlocka Holmesa jest naprawdę świetny! Choć może nie jest tak charakterystyczny i charyzmatyczny jak poprzedni aktorzy wcielający się w tę postać (Downey Jr czy Cumberbatch) to nie da mu się odmówić uroku. No, trzeba mieć też na uwadze to, że film jednak traktuje przede wszystkim o młodszym z rodzeństwa Holmes.

Zobacz również: Listy do M. 5 recenzja filmu. Dupa. Sałata

Nie znaczy to, że nie zabraknie nam interakcji między Enolą i Sherlockiem. Reputacja brata ustawia dla bohaterki wysoką poprzeczkę, toteż pojawia się element rodzinnej rywalizacji. Początkująca detektyw musi się też zmierzyć z faktem, że wszyscy widzą w niej jedynie młodą dziewczynę, co dodatkowo motywuje ją do udowodnienia, że jest równie utalentowana, co starszy brat. Ogląda się to niezwykle przyjemnie. Dynamika pomiędzy rodzeństwem jest ciekawa, a między tym duetem zdecydowanie jest chemia!

Fot. Materiały prasowe/ Enola Holmes (2022)

Enola Holmes 2 to także ładne widoki i kostiumy. Scenografia nieraz wywołała we mnie zachwyt. Oddaje klimat tamtych czasów i przenosi nas wraz z bohaterami do XIX-wiecznego Londynu. Idealnie łączy się ona także z kostiumami, co najlepiej oddaje chociażby scena balu. Kreacje noszone przez Enolę w trakcie filmu są prześliczne!

Enola Holmes 2 to dobre, niezobowiązujące kino rozrywkowe z dawką humoru i kilkoma przewidywalnymi, schematycznymi momentami. Warto go obejrzeć ze względu na świetny duet Brown-Cavill, który zdecydowanie jest najmocniejszym aspektem tej produkcji. Życzę jednak sobie, aby w trzeciej części znalazło się więcej czasu ekranowego dla niezwykle urzekającej Heleny Bonham-Carter!

Plusy

  • Świetny duet Brown-Cavill
  • Przepiękna scenografia i kostiumy

Ocena

7 / 10

Minusy

  • Z mało Heleny Bonham-Carter
  • Momentami przewidywalna i schematyczna fabuła
Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze