Dzika – Bovska ujawnia szczegóły nowej płyty

Zupełnie nowa Bovska! Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany.

Album Dzika to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Opowiada o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, a także spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. To płyta skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła jednak przemianę od ostatniego albumu. Słychać to w tekstach, których jest autorką oraz muzyce, którą stworzyła wraz z Archie Shevsky’m – producentem albumu.

Zobacz również: Kama Kamakazi – Kama Kamakazi – recenzja płyty

Tytułowy utwór Dzika jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności, jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność oraz instynkt, jak również głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Od momentu wydania singla Dzika, ukazały się jeszcze Bałtyk, Iskry, Wielka Cisza i bonusowe na płycie Barometr oraz System error. Obraz do utworu Wielka cisza otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii „ważny przekaz”. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. Iskry – dokument o kobiecości.

Zobacz również: Janusz Walczuk – Jan Walczuk – recenzja płyty

Piosenka i album to dla Bovskiej pretekst do opowieści, rozmowy, rozmyślań i wizualnych odzwierciedleń. Album jest drzwiami do całego kompletnego świata, który muzycznie i plastycznie tworzy artystka. Tworzy go również od strony wizualnej, bowiem tradycją jest, że Bovska odpowiada za warstwę graficzną wydawanych przez siebie projektów. A te należą do najbardziej spektakularnych!

Tracklista:

 1. Bałtyk
 2. Dzika
 3. Nad Warszawą szaro
 4. Wielka cisza
 5. Iskry
 6. Rzeka
 7. Ziemia mi się pali
 8. Nie ma nic
 9. Kosmyk
 10. Rakiety
 11. Barometr
 12. System Error

Egzemplarze zamówione w preorderze będą podpisane przez Bovską, a oprócz płyty CD będą zawierać też plakat i rekwizyt z nadchodzącego teledysku do utworu Ziemia mi się pali. Album można zamówić na stronie KulturalnySklep.pl.

Album Dzika zadebiutuje na rynku 8 marca 2023.

Źródło: Materiały prasowe

Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze