Wiedźmin od Netflixa – spin-off o Szczurach aktualny

Niedawno otrzymaliśmy pierwszy spin-off Wiedźmina od Netflixa. Wiemy już, że planowany jest kolejny, tym razem o Szczurach.

Wiedźmin: Rodowód Krwi zadebiutował całkiem niedawno, zbierając w głównej mierze negatywne opinie. Miniserial jednak nie zniechęcił showrunnerów i Netflixa, by rozwijać uniwersum i stworzyć kolejną produkcję osadzoną w świecie Geralta z Rivii. Tym razem padło na Szczury.

Zobacz również: Wszystkie nasze strachy – recenzja filmu. Miłość dla wszystkich!

WIEDŹMIN
Fot. JustAnoR

Redanian Intelligence donosi, że nowy serial jest jak najbardziej aktualny, a prace preprodukcyjne właśnie trwają w RPA w Afryce. Zdjęcia mają ruszyć już w kwietniu i potrwać do września 2023 roku, głównie w Kapsztadzie. Tytuł roboczy produkcji to Riff Raff, a jego wstępny opis brzmi następująco:

Sześciu nastoletnich złodziei musi polegać na swoich umiejętnościach przestępczych, planując największy napad w swojej karierze przeciwko najniebezpieczniejszej grupie przestępczej w królestwie

Kim właściwie są Szczury? Jest to kilkuosobowa grupa młodych ludzi trudniących się grabieżą. Składa się z ofiar wojny, wyrzutków, dezerterów i banitów, którzy działając początkowo w parach spotkali się na Święcie Żniw w jednej z wiosek w Geso. Często nazywani hanzą. W sadze Sapkowskiego Ciri przyłącza się do nich na moment nawiązując przy tym bliższą relację z Mistle, jedną z członkiń bandy. Postać pojawi się w 3 sezonie Wiedźmina, a zagra ją Christelle Elwin.

Zobacz również: Gotham Knights – recenzja gry

Serial, wnioskując na podstawie liczby członków i czasie trwania zdjęć będzie prequelem o ilości odcinków między sześć a osiem. Showrunnerem jest Haily Hall. Data premiery nie jest na ten moment znana.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze