Migotanie – nowy singiel Ciryam już dostępny

Ciryam wypuściło nowy singiel – Migotanie, będący zapowiedzią ich nowego albumu.

To metaforyczne „migotanie” przedsionków, jakie za pomocą dźwięku i obrazu przekazuje zespół, to zderzenie uzależnienia od wszechogarniającej teraźniejszość i przyszłość destrukcji cyfryzacji. Człowiek wybierając setki informacji na ciekłokrystalicznym ekranie znika z realnego wymiaru, traci swoje człowieczeństwo i zapomina o tym co ważne. Prawdziwe życie zamiera w pięciopalczastym kagańcu a stracony czas nigdy nie wróci. Kompozycja ma na celu zwrócić uwagę na postawy, wzorce, zanikające morale. MIGOTANIE, arytmia, zanik obrazu, człowiek czy może cyber świat?

Zobacz również: Błażej Król – W każdym (polskim) domu – recenzja płyty

To przede wszystkim poruszająca opowieść o zagrożeniu uzależnieniem cyfrowym. W teledysku widzimy bohatera, który ulega uzależnieniu od urządzeń elektronicznych i coraz bardziej zaniedbuje swoje realne relacje z ludźmi oraz światem. Ujęcia zespołu, które wtopione są w teledysk, doskonale podkreślają nastroje piosenki i przekazują jej dodatkową moc. Wizualizacje i estetyka teledysku są niezwykle oryginalne oraz wciągające, co sprawia, że każdy z nas powinien obejrzeć to niezwykłe dzieło, stworzone przez grupę Via Art

– Ciryam o klipie Migotanie

Zamyślony Zapach to piąta płyta studyjna w dyskografii grupy Ciryam. Na albumie znajdą się zarówno mocniejsze, jak i wpadające w ucho melodie, niektóre osadzone w subtelnej elektronice. Całość spięta zaskakującymi, nieoczywistymi tekstami i dźwięcznym wokalem Moniki. Ta charyzmatyczna wokalistka i najnowsza produkcja Zamyślony zapach może skraść Wam niejeden wieczór i ranek. Niech Was nie zmyli „softowy” tytuł, bo grupa nie straciła pazura, którego znamy z poprzednich wydawnictw zespołu. Wiele utworów na tej płycie odnosi się do problemów współczesnego świata, takich jak: zanik wartości, konflikty międzyludzkie czy kryzys ekologiczny. Teksty piosenek niosą ze sobą ważne przesłanie i zachęcają do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie muzykę z głębszym przesłaniem i chcą być zainspirowani do działań na rzecz lepszego świata.

Zobacz również: Julia Rocka – Blaza – recenzja płyty

Krośnieńska grupa Ciryam istnieje od 1999 roku. Gra prog-metal i rock progresywny. Ma na koncie cztery albumy studyjne. Zespół dzielił scenę z takim gwiazdami jak: Type O Negative, Epica, Amorphis i Fear Factory. Ich kompozycja Wataha została wykorzystana do promocji klubu żużlowego Wilki Krosno.

Źródło: Materiały prasowe

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze