tonietenmichał – Nowy album Michała Anioła już dostępny

Drugi album studyjny Michała ukazał się 18 sierpnia 2023 pod szyldem wytwórni SBM Label.

Nie ten z poczuciem winy i nie ten ze złamanym sercem – tonietenmichał. To Michał otoczony przez hałas. Zgiełk, chaos, szum – określeń stanu, w jakim znajdował się Michał Anioł podczas powstawania płyty jest wiele, ale skupmy się na jednym – hałasie.

Zobacz również: Miles Kane – One Man Band – recenzja płyty

Hałas, którego Michał Anioł słuchał przez ostatni czas, wystawił go na próbę. Próba ta sprowadziła się do wielu nieprzemyślanych, głupich i chaotycznych sytuacji. Walka z tą wrzawą okazała się być jednak bezsensowna, bo przecież równie dobrze można walczyć z wiatrakami (a takich błędnych rycerzy świat poznał zbyt wielu). Zamiast więc z tym hałasem walczyć, Michał postanowił być mu po prostu wdzięczny. Dlaczego? Ponieważ sprawił, że każda z tych nielogicznych sytuacji, których cały ten chaos był punktem zapalnym, dołożyła cegiełkę do rozwoju jego osobowości. Z cegiełek tych powstał produkt finalny – album tonietenmichał. Kim zatem jest, a kim nie jest Michał?

Tonietenmichał jest wypadkową hałasu i mnie, próbującego dealować z nim w jakiś sposób. Dookoła mnie cały czas “słyszę” nadmierne natężenie nieokreślonych dźwięków, jedyne co zrobiłem, to nadałem im znaczenie. 

– Michał Anioł

Zobacz również: Travis Scott – UTOPIA – recenzja płyty

To płyta o Michale, w którym każdy znajdzie cząstkę samego siebie. Nie różnimy się przecież między sobą tak bardzo, jak mamy w zwyczaju uważać. Każdy może zostać wystawiony na podobną próbę, w której rozwiązania są trzy: można walczyć z hałasem, ale można z nim też płynąć. Można również od niego uciec, jednak cytując Michała Anioła: Nie sądzę, żeby hałas się skończył, pewnie zastąpi go inny.

Premiera albumu tonietenmichał 18 sierpnia 2023. Płyta zawiera 14 utworów, a gościnnie udzielili się na niej schafter oraz Mick Mazoo. Michał Anioł odpowiada zarówno za warstwę liryczną, jak i melodyczną całego wydawnictwa.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze