Najlepsze polskie seriale


Czytasz zestawienie Najlepsze Polskie Seriale


Paradoks

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Serial „Paradoks” to historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości. Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią.


PitBull

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Despero od czterech lat prowadzi sprawę Saida, który jest odpowiedzialny za liczne porwania i morderstwa ormiańskich handlarzy. Śledztwo stoi w martwym punkcie do czasu, gdy przestępczy „sędzia” Wor decyduje się wyeliminować Saida rękoma warszawskich policjantów. Do tego zadania wybiera Despera, któremu wystawia córkę mafioza – Dżemmę. Sprawa komplikuje się, ponieważ Despero nie tylko zdobywa zaufanie dziewczyny, ale też zaczyna się jej podobać… Czy dziewczyna uwiedzie policjanta?


Pod powierzchnią

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVN

„Pod powierzchnią” to serial obyczajowy opowiadający o czwórce znajomych, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Bartek, w którego rolę wciela się Bartłomiej Topa („Druga szansa”, „Wataha”, „Dom zły”, „Po prostu przyjaźń”) jest dyrektorem liceum. Jak przystało na szanowanego wśród lokalnej społeczności człowieka, razem z Martą (Magdalena Boczarska), nauczycielką języka polskiego, tworzy kochające się  małżeństwo. Sielanka nie trwa jednak długo, traumatyczne zdarzenia powodują że zakochani muszą zmierzyć się z poważnym kryzysem.


Podróż za jeden uśmiech

Najlepsze polskie seriale
Kadr z serialu Podróż za jeden uśmiech

Bohaterami są dwaj kuzyni, Duduś i Poldek. Po zakończeniu roku szkolnego wyjeżdżają na wakacje nad morze. W skutek niespodziewanych wypadków – ojciec Poldka musi pilnie wyjechać służbowo, a ciotka Ania wybiera w ostatniej chwili wyjazd z ukochanym – chłopcy ruszą w podróż sami. Duduś, przyzwyczajony do wygód i rozpieszczony przez rodziców, początkowo jest przeciwny. Sprytny i przebojowy Poldek ostatecznie przekonuje go do pomysłu. Na dworcu okazuje się, że chłopcy zapomnieli zabrać pieniędzy na bilety. Postanawiają ruszyć w podróż autostopem. Po drodze przeżywają szereg przygód, spędzają noc pod gołym niebem, przyłączają się do szkolnej wycieczki, podróżują w chłodni, wozie meblowym wiozącym trumny, wreszcie spotykają turystkę Ulę, która towarzyszy im w dalszej podróży. Komunikat o zaginięciu dwóch chłopców jest nadawany przez radio. Rysopisy odpowiadają dwójce bohaterów…


Polskie Drogi

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Szeroka panorama polskiego społeczeństwa w latach 1939-1943. Jest tu i budowanie obozu w Oświęcimiu i aresztowanie profesorów w Krakowie i pacyfikacja Zamojszczyzny. Głównymi bohaterami są przedsiębiorczy Leon Kuraś i niezaradny Władysław Niwiński. Pierwszy z nich ma stopień kaprala, drugi podchorążego.


Prawo Agaty

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVN

Czasem w życiu dzieje się tak, że poukładana rzeczywistość potrafi runąć jak domek z kart. Podnieść się i spróbować zbudować misterny plan naprawy również nie jest zadaniem łatwym. Z takim wyzwaniem zmierzy się Agata Przybysz (Agnieszka Dygant). Atrakcyjna prawniczka, główna bohaterka serialu „Prawo Agaty”. Stanąć oko w oko z nową rzeczywistością nie będzie ani łatwe, ani przyjemne. Po opanowaniu pierwszego szoku, Agata decyduje się skorzystać z propozycji przyjaciółki – Doroty (Daria Widawska). Wraz z nią i jej znajomym wynajmują lokal i zaczynają pracować na własną rękę. To zupełnie nowy teren dla Agaty. Sprawy, ludzie i problemy, z którymi się spotka, będą odbiegać od tych dotąd prowadzonych. Okaże się też, że zaniedbane przez Agatę obowiązki sądowe skutkują, delikatnie mówiąc, brakiem profesjonalizmu. Wrodzony urok mecenas Przybysz, zamiłowanie do niestandardowych zachowań, pracowitość i niewątpliwa inteligencja, pozwolą jej jednak szybko nadrobić braki.


Prokurator

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Tytułowa postać, Kazimierz Proch (Jacek Koman), jest człowiekiem doświadczonym, opanowanym i rzeczowym, wyznającym zasadę „prawo jest jedno”. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, muzyka słuchana na starym walkmanie i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie. Jego partnerem jest komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński) – energiczny i porywczy, niecierpliwy i żywiołowy ekstrawertyk. Czterdziestolatek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci, którymi często opiekuje się Proch.


Przepis na życie

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVN

Główna bohaterka „Przepisu na życie” to Anka (w tej roli Magdalena Kumorek)  – z pozoru typowa żona i matka. W pogoni za codziennymi obowiązkami zawodowymi oraz domowymi nie zauważyła, że do jej życia wkradła się nuda, a u boku jej męża Andrzeja (Piotr Adamczyk) pojawiła się nowa kobieta (Maja Ostaszewska).


Przygody Psa Cywila

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVP

Serial utrzymany w konwencji kina kryminalno-komediowego, w latach siedemdziesiątych wielokrotnie wznawiany, cieszył się sporą popularnością. Udany duet stworzyli w nim Krzysztof Litwin jako nieco flegmatyczny i nieporadny sierżant milicji Walczak oraz wilczur Bej w roli jego wiernego towarzysza i pomocnika. Reżyser zadbał, by filmowy Cywil nie cierpiał na brak niebezpiecznych przygód. Kazał mu tropić groźnych bandytów, chronić dzieci przed wybuchem niewypału, a nawet skakać ze spadochronem. W trakcie realizacji serialu obficie korzystano z akcesoriów, używanych przez stróżów porządku. W poszczególnych odcinkach nie zabrakło więc pościgów, strzelanin i wybuchów. Znalazło sie miejsce i na momenty bardziej liryczne, ukazujące przyjaźń człowieka i psa. Dlatego „Przygody psa Cywila” spodobają się nie tylko wielbicielom mocnych wrażeń, lecz także miłośnikom zwierząt.


Pułapka

Najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVN

Główna bohaterka, Olga Sawicka, zmaga się z demonami przeszłości – traumatycznymi przeżyciami, które nie pozwalają jej zaznać spokoju po śmierci męża i przystąpić do pracy nad kolejną powieścią. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny. Zaginęła Zuza, jedna z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem pisarka postanawia odwiedzić placówkę pod pretekstem spotkania autorskiego. Jej uwagę zwraca Ewa – wrażliwa, prześladowana przez rówieśniczki dziewczyna, która nie wie nic o własnej przeszłości. By dowiedzieć się czegoś więcej o intrygującej nastolatce, Olga postanawia poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną policjantkę – Justynę. To uruchamia prawdziwą lawinę wypadków… Sawicka trafia w sam środek zagadki kryminalnej, która okazuje się równie skomplikowana jak te, które opisywała w swych książkach. Wkrótce pisarka przekona się, że dom dziecka skrywa wiele mrocznych tajemnic, a podopieczni i wychowawcy niechętnie ujawniają to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami placówki. Spotkanie z Ewą spowoduje, że Olga uwikła się w śmiertelnie niebezpieczne śledztwo, związane z tajemnicą sprzed lat…


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Polskie Seriale na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wiktor

Naprawdę świetny przegląd polskiej kinematografii tak kinowej jak i telewizyjnej.
Trafne ,lapidarne,opowiadanie o naszch filmach i serialach.
Ładna polszczyzna.
Brawo Krzysztofie W !!! Wiktor Dumny.