Najlepsze polskie seriale

Spotkaliście się z opinią, że polskie kino i telewizja to dno? Cóż, ciężko się z tym określeniem nie zgodzić, gdy się nie zgłębia za bardzo tematu. W końcu, reklamuje się najczęściej to, co się sprzedaje – chałę. Na szczęście Ci, którzy nieco się postarają i wysilą, zgłębią bardziej temat dowiedzą się, że polskie filmy i seriale mogą często przeskoczyć poziomem niejedną produkcję zza oceanu. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy wam najlepsze polskie seriale!


Spodobało się zestawienie Najlepsze polskie seriale?
Zobacz również:

Nie takie polskie fantasy straszne… Przypadek Odwróconej góry albo filmu pod strasznym tytułem

Kino polskie – czy ludzie młodzi znają to, co rodzime?

Najlepsze filmy 2022 roku

Najlepsze filmy lat 90-tych

Najlepsze seriale HBO


07 Zgłoś się

najlepsze polskie seriale
kadr z serialu 07 Zgłoś Się

Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Bywały w świecie, umie się znaleźć w każdej sytuacji. Rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto taki? Oczywiście porucznik Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u.Porucznik Borewicz stał się telewizyjną ikoną lat 70. i 80. Uznawany za PRL-owską replikę Jamesa Bonda może nie miał aż tak drogich samochodów ani tak luksusowych zegarków jak pierwowzór, ale podobnie jak on nie stronił od kobiet i używek. Błyskotliwy i cyniczny porucznik jest zaprzeczeniem nierozgarniętego milicjanta, który o wszystko pyta swojego przełożonego.


13 Posterunek

najlepsze polskie seriale
kadr z serialu 13 Posterunek

Serial opowiada on o grupie policjantów, pracujących na małym posterunku o numerze 13. Niezdarni, pracujący tam policjanci, zawsze starają się wyjść z różnych opresji i tarapatów, bowiem ta komenda policji to miejsce w którym zawsze coś się dzieje. W skład załogi i całego serialu wchodzą postacie całkowicie różne od siebie, o różnych charakterach i poglądach: komendantem komisariatu jest Władysław Słoik, fanatyk cygar i swojego psa; posterunkowy Cezary Cezary, który głównie jest odpowiedzialny za wszelkie katastrofy nawiedzające posterunek; Kasia, młoda i rozważna policjantka która potajemnie kocha się w Czarku; Zofia, starsza policjantka która po pracy flirtuje z komendantem; potężny i dobrze zbudowany Arnie, którego największym idolem jest Arnold Schwarzenegger i jest to policjant nie grzeszący zbytnio inteligencją; Luksus, młody i niepoprawny romantyk, który wciąż popisuje się przed kolegami i kobietami oraz Stępień – antyfeminista, niedowidzący i mający problemy z alkoholem aspirant, który ma także problemy ze swoją żoną.


Alternatywy 4

najlepsze polskie seriale
kadr z serialu Alternatywy 4

Komedia obyczajowa o perypetiach mieszkańców bloku na warszawskim Ursynowie, zabarwiona zjadliwą ironią i kpiną z peerelowskiej rzeczywistości, posuniętą aż do surrealistycznej satyry. Przybyły z Pułtuska prowincjonalny dygnitarz partyjny Stanisław Anioł obejmuje stanowisko gospodarza domu. Szybko ujawnia się jako przedsiębiorczy organizator życia społeczności blokowej. Kreuje się na zwierzchnika i arbitra we wszystkich sprawach, nawet dotyczących życia osobistego sąsiadów. Wydaje nakazy i zakazy, zwołuje zebrania, dręczy mieszkańców czynami społecznymi. Zdesperowani lokatorzy nie wytrzymują tyranii znienawidzonego ciemiężcy i mobilizują się przeciwko jego samowoli. W decydującej chwili przemieniają swój blok w ruinę pełną degeneratów.


Anna German

najlepsze polskie seriale
kadr z serialu Anna German

Biograficzny serial o Annie German – piosenkarce, która mówiła: „Śpiew jest dla mnie radością życia… Chciałabym śpiewać całe życie…”. Polsko-rosyjsko-ukraińska produkcja przedstawiająca burzliwą i dramatyczną historię piosenkarki, którą wielokrotnie nagradzano na polskich i zagranicznych festiwalach.W trakcie swojej krótkiej, ale błyskotliwej kariery nagrała kilkadziesiąt płyt, w tym siedem albumów, które sprzedano w nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Śpiewała w siedmiu językach. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Azji. Była niezwykle popularna we Włoszech. Jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu w San Remo, a także wystąpiła jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej. Również we Włoszech uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, który zmienił całe jej życie…


Artyści

najlepsze polskie seriale
kadr z serialu Artyści

Zasłużony i wieloletni dyrektor Teatru Popularnego w Warszawie popełnia samobójstwo, a jego ciało zostaje znalezione przez aktorów podczas spektaklu. Władze miasta mianują nowego dyrektora, którym zostaje młody reżyser z prowincji – Marcin Konieczny (Marcin Czarnik). Jego plany repertuarowe są bardzo ambitne – do końca sezonu chce wystawić cztery premiery. Zapewnia także zespół, że nie planuje zwolnień. Mimo tego aktorzy przyjmują dyrektora dosyć powściągliwie…


Belfer

najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / Canal +

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.


Bez tajemnic

najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / HBO Polska

Bez tajemnic to pierwszy polski serial produkcji HBO o psychoterapeucie, który pomaga swoim pacjentom rozwiązywać problemy, z którymi nie potrafią sobie poradzić samodzielnie. Dzięki psychoterapii poznajemy rozterki i wybory współczesnych Polaków. Główną postacią serialu jest uznany psychoterapeuta Andrzej Wolski (Jerzy Radziwiłowicz), który regularnie odbywa spotkania ze swoimi pacjentami.


Chyłka

najlepsze polskie seriale
Materiały prasowe / TVN

Główna bohaterka Joanna Chyłka jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?


Czas Honoru

najlepsze polskie seriale
Kadr z serialu Czas Honoru

Serial przedstawia dzieje ludności żyjącej w czasie drugiej wojny światowej. Pokazuje los ludzi powoli wyprzedających swój majątek w celu uratowania rodziny, cwaniactwo osób chcących się wzbogacić na niedoli innych, oraz miłość młodych ludzi, którzy z powodu otaczającego ich zła nie mogą być ze sobą.


Czterdziestolatek

najlepsze polskie seriale
Kadr z serialu Czterdziestolatek

Wyprodukowany w 1974 roku przez Telewizję Polską serial o zabawnych perypetiach inżyniera Karwowskiego i jego rodziny. Inżynier Karwowski to sztampowy przedstawiciel klasy średniej, którego dorobek życia stanowi Fiat 126p i zupełnie typowe M4. Pana inżyniera poznajemy w dniu jego 40 urodzin. Pierwszym z postanowień przekraczającego czterdziestkę Karwowskiego, jest rzucenie palenia. Okazuje się jednak, iż życie budowniczego Trasy Łazienkowskiej toczy się w tak szalonym tempie, że zerwanie z nałogiem okazuje się niemożliwe. Przyjęty z uznaniem przez telewidzów, krytycznie odebrany przez środowisko. Czterdziestolatek, to serial o pokręconej, rzeczywistości lat 70-tych, obnażający absurd Polski socjalistycznej.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Polskie Seriale na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wiktor

Naprawdę świetny przegląd polskiej kinematografii tak kinowej jak i telewizyjnej.
Trafne ,lapidarne,opowiadanie o naszch filmach i serialach.
Ładna polszczyzna.
Brawo Krzysztofie W !!! Wiktor Dumny.